Noc Kultury online

thumbnail

Już tylko minuty dzielą nas od tegorocznej Nocy Kultury. Dzisiaj w Lublinie nastąpi istna eksplozja energii miasta: kilka ścieżek tematycznych, kilkanaście godzin, kilkadziesiąt lokalizacji, setki wydarzeń, tysiące uczestników, a wszystko to w jedną noc!

Noc Kultury – panoramicznie, interaktywnie i w 3D

Wszystkich tych, którzy w trakcie Nocy Kultury będą z dala od Lublina i kraju, w pracy, podróży, na służbie czy też w chorobie – serdecznie zapraszamy do obejrzenia transmisji online także w technologii 3D.

Dzięki transmisji online, będziecie mogli uczestniczyć w odbywającym się na Placu po Farze koncercie „Energie Miasta” zrealizowanej z wykorzystaniem najnowszych i najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych w postaci równoległego przekazu 2D i 3D realizowanego za pomocą najwyższej jakości procesorów i transkoderów video oraz specjalnych głowic z wbudowanymi kamerami i mobilnych bezprzewodowych zestawów nadawczych AV.

Do odbioru przekazu online realizowanego w technologii 3D niezbędne będą specjalne okulary z czerwonym „szkłem” po lewej i niebieskim po prawej stronie ramki okularów. Okulary w wersji „zrób to sam” dostępne są –  do ściągnięcia pod linkiem. Obraz 3D należy oglądać z odległości co najmniej 1 metra.

Transmisja online będzie możliwa dzięki zaangażowaniu Warsztatów Kultury, gościnności Pubu „U Szewca” oraz wsparciu technologicznemu Grupy iTTv i lubelskich firm informatycznych INTEN oraz NPLAY.

Noc Kultury – na żywo w Radio Lublin

W godzinach 20:00 – 1:00 na antenie Radia Lublin będzie można słuchać relacji na żywo z Nocy Kultury. Na częstotliwości 102.2 oraz na stronie www.radio.lublin.pl usłyszycie reporterskie materiały dźwiękowe prezentujące najciekawsze wydarzenia tej nocy.

Specjalnie dla Was reporterzy będą relacjonować na żywo wydarzenia, które odbywają się odległych punktach miasta, gościć w plenerowym studio na żywo mieszkańców, którzy zdecydowali się wziąć udział w Nocy Kultury, będzie można posłuchać fragmentów koncertów oraz wywiadów w artystami i twórcami.

Program Nocy Kultury w wersji mobilnej

Wszystkich posiadaczy smartfonów zachęcamy do korzystania z mobilnej wersji programu Nocy Kultury poprzez aplikację Layar dostępną w  Google Play oraz App Store.

 layarczrny.jpg