Noc Kultury

thumbnail

7/8 czerwca 2014

Noc Kultury już od ośmiu lat inspiruje do odkrycia klimatu miasta, poprzez sztukę ożywia ulice, zaułki, miejsca nieznane i zapomniane, otwiera drzwi muzeów, teatrów i galerii, zachęcając do obcowania z kulturą i czerpania energii miasta. W tę jedną noc dzieją się rzeczy niezwykłe, artyści wchodzą w dialog z przestrzenią, mieszkańcami oraz sobą nawzajem, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieła, które następnego ranka będą już tylko wspomnieniem.

Tegoroczna Noc Kultury po raz kolejny zaskoczy oryginalnymi projektami i fuzjami.

Zobaczymy film z muzyką na żywo w wykonaniu dzieci grających na sprzętach gospodarstwa domowego, czyli Orkiestrę AGD pod opieką Patryka Zakrockiego. Teatr Chorea zrealizuje projekt muzyczno-teatralny Lulabajki we współpracy z lubelskim chórem dziecięcym i zaproszonymi gośćmi, m. in. Hubertem Zemlerem i Natalią Przybysz.

Efektem warsztatów z Juniorem Stressem i Jura Sound będzie wspólny występ i premierowe wykonanie utworu o Nocy Kultury w Strefie muzyki ciepłej. W zabytkowej przestrzeni dawnego Pałacu Sobieskich zagości jazz i muzyka alternatywna, za sprawą Gaby Kulki, która wystąpi w towarzystwie lubelskich muzyków.

Parking przy Alei Unii Lubelskiej zamieni się w kino samochodowe, fasady budynków porośnie graffiti z mchu, przez nieznane uliczki poprowadzi nas interaktywna opowieść o Lublinie. A to tylko kilka spośród setek wydarzeń…

Pełny program na www.nockultury.pl.