Dostępność budynku Grodzka 5a

Siedziba Warsztatów Kultury w Lublinie znajduje się na Starym Mieście w kamienicy pod adresem Grodzka 5a. Budynek ze względu na zabytkowy charakter nie jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Na naszej stronie można znaleźć opis dostępności budynku z uwzględnieniem istotnych elementów komunikacyjnych. Chętnie udzielimy wsparcia osobom, które mimo barier zdecydują się odwiedzić Warsztaty Kultury. Nasz zespół został przeszkolony z podstawowych zagadnień związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami.

Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy Archikatedrze Lubelskiej i są zlokalizowane w odległości 300 metrów od siedziby Warsztatów Kultury. W celu uzyskania informacji o pozostałych miejscach parkingowych w okolicy zapraszamy na stronę www.kopertywmiescie.pl. Ulice lubelskiego Starego Miasta są pokryte kocimi łbami, dlatego pokonanie odcinka z parkingu może wymagać asysty.

Poniżej przedstawiamy dokumentację fotograficzną samego budynku i ciągu komunikacyjnego prowadzącego od głównego wejścia do sali widowiskowej usytuowanej na drugim piętrze. Osoby potrzebujące wsparcia w pokonaniu schodów lub jakichkolwiek dodatkowych informacji na temat dostępności Warsztatów Kultury, prosimy o kontakt mailowy pod adresem sekretariat@warsztatykultury.pl lub telefoniczny pod numerem 81 533 08 18.

 

Główne wejście do budynku:

korytarz prowadzący na klatkę schodową:

Klatka schodowa – widok z parteru:

Klatka schodowa – widok z półpiętra:

Klatka schodowa – widok z drugiego piętra:

II piętro:

Toaleta na drugim piętrze:

Sala Widowiskowa na drugim piętrze: