Odmień Zaułek Hartwigów i stwórz z nami Miejski GramOFFon | GŁOSOWANIE

thumbnail

Miłośnicy kultury! Wystartował program LECHSTARTER, dzięki któremu możemy wspólnie z Wami stworzyć naturalną przestrzeń muzyki i odmienić jeden z przyjemniejszych zakątków Lublina – Zaułek Hartwigów. Do konkursu zgłosiliśmy dwa projekty, które (mamy nadzieję) zainteresują Was szczególnie, oraz tym samym zdobędą największą ilość głosów i uprzyjemnią spędzanie wolnego czasu w naszym mieście. Jakie to projekty?

Galeria Miasto

Nastrojowa galeria w Zaułku Hartwigów na Starym Mieście w Lublinie – odczarowany zaniedbany teren, plenerowe wystawy fotografii Edwarda Hartwiga, zielona strefa rekreacyjna dla mieszkańców i turystów.

Działania rozpoczniemy od przypomnienia mieszkańcom Lublina, gdzie jest Zaułek Hartwigów. Planujemy zaaranżować to miejsce 4-5 czerwca 2016 w Noc Kultury. To dzień największego lubelskiego festiwalu, który co roku gromadzi ok. stutysięczną publiczność. Schody zostaną “zbombardowane” zieloną włóczką i specjalnie oświetlone. W ten sposób, zwrócimy uwagę na elementy architektury, które w późniejszym terminie planujemy pokryć artystyczną mozaiką, nawiązującą do prac E. Hartwiga. Na metalowych poręczach zainstalujemy gabloty, w których wyeksponujemy i podświetlimy reprodukcje fotografii Hartwiga. Zadbamy o zieleń: położymy nową trawę, ustawimy specjalnie zaprojektowane meble miejskie, które pozwolą na komfortowe oglądanie wystawy. Na ceglanej ścianie powstanie graffiti z mchu – zdanie, które będzie zachęcać do pozostania w zaułku na dłużej oraz informować, że Lech jest grantodawcą projektu. Zatroszczymy się o odpowiednie oświetlenie, tak aby także wieczorem to miejsce było magiczne.

Miejski GramOFFon

Projekt mobilnej, drewnianej sceny plenerowej, w kształcie tuby gramofonu. Przeznaczonej do organizowania koncertów unplugged i słuchania odgłosów miasta i natury.

Projekt zakłada stworzenie plenerowej, drewnianej sceny w kształcie tuby gramofonu, w której będą mogły odbywać się koncerty unplugged. Dzięki swojej naturalnej formie doskonale wpasowuje się ona w przestrzeń miejską – zarówno w otwarty plener, plac czy park, w którym może ona również pełnić rolę naturalnego nagłośnienia odgłosów przyrody. Poprzez swój kształt, tuba może mieć także inne zastosowanie tj. być strefą spotkań czy odpoczynku dla przechodniów, a także schronieniem przed deszczem. Uzupełnieniem projektu jest 6 siedzisk z tworzywa, kształtem przypominających kamienie pokryte naturalnym mchem. Całość tworzy piękny ekologiczny amfiteatr wtopiony w naturę. Ta mobilna przestrzeń będzie otwarta dla muzyków sceny off, którzy będą mogli zgłaszać swój repertuar poprzez funpage’a GramOFFon’u, który będzie systematycznie aktualizowany przez całe lato (lipiec-wrzesień 2016).

Jak głosować?

  1. Wystarczy wejść na stronę: http://urbanforms.org/lechstarter
  2. Odnaleźć nasze projekty: „Galeria Miasto” lub „Miejski GramOFFon
  3. Oddać głos! 🙂
  4. Głosować można raz dziennie (codziennie)
  5. Głosowanie trwa do 4 czerwca 2016

Z góry dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy!