Patterns of Europe | Wzory Europy 2017 – Meblujemy miasto!

thumbnail

Informujemy, że termin nadsyłania prac do konkursu „Meblujemy miasto” w ramach projektu Patterns of Europe | Wzory Europy 2017 zostaje wydłużony do 19 listopada 2017 roku.

W tym roku obchodzimy Wielki Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, jest to zatem rok wyjątkowy i taka też jest tegoroczna edycja projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, która odbywa się pod hasłem Meblujemy miasto! Z tej okazji, ogłosiliśmy konkurs, który polega na zaprojektowaniu elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny. Ogłaszając to wyzwanie projektowe chcemy zwrócić uwagę zarówno branży graficznej, jak i mieszkańców naszego miasta, na rolę przestrzeni publicznej jako niezwykle istotnego składnika krajobrazu miasta oraz przypomnieć lokalne tradycje wzornicze wywodzące się z bogactwa kultury ludowej.

Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej chcemy kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej. Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, do inspirowania się tym zapleczem po to, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  • Udział w konkursie mogą wziąć projektanci, studenci i absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym lub projektowym.
  • W regulaminie znajdują się m.in. inspiracje, którymi należy się sugerować przy pracy nad pomysłem oraz niezbędne specyfikacje.
  • Głównym kryterium oceny prac jest inspiracja (w formie, treści) sztuką tradycyjną Lubelszczyzny, tradycyjnymi metodami produkcji oraz umiejętne przejście od źródła inspiracji do współczesnego dizajnu.
  • Zapraszamy do nadsyłania swoich propozycji na adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin.
  • Na prace konkursowe czekamy do 19.11.2017 r. Wyniki ogłosimy najpóźniej 08.12.2017 r.
  • Zwycięzca Konkursu otrzyma Nagrodę pieniężną w wysokości 4000 PLN brutto.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY DO POBRANIA:

Aktualizacja: Regulamin konkursu Patterns of Europe 
Załącznik 1 – źródła inspiracji
Załącznik 2 – karta zgłoszeniowa

Patterns of Europe | Wzory Europy to projekt, w którym prezentowaliśmy m.in. cykl unikatowych pokazów filmowych, a podczas odbywających się wykładów i warsztatów z uznanymi polskimi projektantami inspirowaliśmy i dostarczaliśmy niezbędnej wiedzy tym, którzy talent artystyczny i pasje związane z projektowaniem przemysłowym chcą zmienić w swój zawód. W każdej edycji Patterns of Europe | Wzory Europy skupialiśmy się i będziemy skupiać na propagowaniu wśród młodych artystów lokalności w projektowaniu oraz szukaniu inspiracji w kulturze ludowej i wzornictwie tradycyjnym naszego regionu.