Po co to wszystko? | Rodzinne warsztaty projektowe

thumbnail

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Tematem warsztatów towarzyszących wystawie „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu” będzie próba zaprojektowania produktu, rozwiązania graficznego, usługi, opakowania w taki sposób, by rozwiązać jakiś problem, poprawić otaczający świat.

Wielu projektantów, na co dzień pracuje nad kolejnymi wersjami otaczających nas przedmiotów. Codziennie powstają nowe kubki, krzesła, plakaty, opakowania, pojazdy, lampy… Często jednak są to kolejne wersje dobrze działających rozwiązań, które różnią się od siebie jedynie stylistyką. A przecież wokół tyle nierozwiązanych dotąd problemów!

Podczas warsztatów postaramy się, bazując na zgromadzonych na wystawie „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu” projektach, poszukać nowych rozwiązań, które pozwolą udoskonalić, udostępnić większej ilości osób, odkryć nowe zastosowania znanych przedmiotów.

Pracować będziemy na własnych, czasami trudnych doświadczeniach. W końcu każde dziecko wciąż mierzy się ze światem zaprojektowanym przez dorosłych. Czasami go nie rozumie, czasami musi się ostro nagimnastykować, by się w nim odnaleźć.

Pracując z użyciem prostych narzędzi (papier, klej, nożyczki, kredki) będziemy patrzeć na otaczający świat z młodszej, jednocześnie bardzo ważnej perspektywy i go przerabiać.
Kiedy: 18 listopada 2018, godz. 10:00-12:00 lub 12:30-14:30 
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa – II piętro
Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 5-11 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat poprowadzi:
Piotr Skrzypczak – aktywista społeczny, od dwóch dekad mierzący się z otaczającymi nas problemami. Na co dzień pracownik Lubelskiego Instytutu Designu (część Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego), w którym stara się promować odpowiedzialne, rozwiązujące realne problemy projektowanie. Wykładowca akademicki i trener umiejętności miękkich. Autor wielu publikacji edukacyjnych z zakresu działań społecznych i ochrony praw człowieka.

Warsztaty towarzyszą wystawie „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu”, którą można oglądać do końca listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 (czwartki do 19:00) oraz w wybrane weekendy objęte programem edukacyjnym (10-11 listopada, 17-18 listopada, 24-25 listopada w godz. 11:00-16:00).
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, II piętro
Wstęp wolny