Podniebne straszydło i warsztaty poklatkowej animacji | Wakacje na Bernardyńskiej 11

thumbnail

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wakacyjne, specjalnie przygotowane warsztaty, które w lipcu odbędą się w naszej pracowni przy ul. Bernardyńskiej 11.

W programie:

Podniebne straszydło | dla dzieci w wieku 7-9 lat

Kiedy: 6 lipca 2016, godz. 11:00-14:00

W trakcie warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć wspólnie podniebnego, kolorowego fantastycznego potwora, inspirowanego chińskimi smokami który będzie pilnował pracowni przy Bernardyńskiej.

Prowadzenie: Florentyna Nastaj, absolwentka malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS, dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Adama Styki. Maluje obrazy, wykonuje rysunki, ceramiczne rzeźby, a także projektuje plakaty, książki i wydawnictwa dla najmłodszych. Pasjonują ja wesołe kolory i wesołe potwory.

ZAJĘCIA ODWOŁANE

Budowanie instrumentu elektrycznego thereminu | dla dzieci w wieku 7-9 lat (I GRUPA) i 10-12 lat (II GRUPA)

Kiedy: 11 lipca 2016, godz. 10:00-11:30 (I grupa), godz. 12:30-14:00 (II grupa)

Na zajęciach zbudujemy elektryczny instrument – theremin. W jego środku umieścimy elementy elektroniki, czyli arduino oraz głośnik, a następnie za pomocą wolnego i otwartego oprogramowania zaprogramujemy arduino tak, aby theremin działał jak chcemy. Użyjemy do tego systemu operacyjnego linux oraz programu do nauki programowania dla najmłodszych scratch.

Prowadzenie: Michał „Pozytywny” Kłosiński – od 18 roku życia pracuje z dziećmi i młodzieżą. Realizuje interaktywne instalacje i aplikacje w oparciu o wolne oprogramowanie i narzędzia open hardware. Pracuje na pograniczu sztuki, designu, technologii i nurtów DIY. Prowadzi również warsztaty z zakresu kreatywnego wykorzystania umiejętności programowania i elektroniki, open source, druku 3D i bezpieczeństwa w sieci. Jest członkiem warszawskiego Hackerspace.

Warsztat tworzenia animacji poklatkowej „Magiczny świat” (warsztat trzydniowy) | dla dzieci w wieku 9-12 lat

Kiedy: 25,26,27 lipca 2016, godz. 11:00-15:00

W jaki sposób powstał „Miś Uszatek”? Ile czasu potrzeba, aby stworzyć odcinek czeskich „Sąsiadów”? Czy postaci z filmu „Uciekające kurczaki” ulepione były z plasteliny? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy warsztatów z animacji poklatkowej.

Warsztaty Kultury zapraszają na kurs, podczas którego stworzysz własny film! Podczas kursu zapoznasz się z różnymi technikami, takimi jak: animacja lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, pikselacja czy z technikami kombinowanymi. Zdobytą wiedzę teoretyczną przełożysz od razu na praktykę, tworząc wspólnie z innymi uczestnikami własny film.

Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.

Prowadzenie: Anna Chabros-Piłat – artysta plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych ,magister sztuki, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”. Od tego momentu postanowiła rozwijać swój warsztat kontynuując naukę w oskarowym studiu filmowym SE-MA-FOR w Łodzi. Jej produkcja „Kołowrotek” kontynuuje bogatą tradycję polskiej szkoły animacji poklatkowej.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00)

Udział w zajęciach jest bezpłatny | Liczba miejsc ograniczona

Budowa instrumentu_regulamin

Budowa instrumentu_oświadczenie

Podniebne straszydło_regulamin

Podniebne straszydło_oświadczenie

Animacja poklatkowa_regulamin

Animacja poklatkowa_oświadczenie