O projekcie

Muzyka jest sztuką, która mówi zwykle sama za siebie, czasem jednak, aby lepiej ją zrozumieć, warto dowiedzieć się więcej na temat rzeczywistości w której powstawała, poznać konteksty towarzyszące jej, oddać głos autorom, wykonawcom czy znawcom. Doskonałą okazją do tego jest cykl Book it!

„Book it! – kilka zdań o muzyce” to cykl wieczorów autorskich poświęconych życiu i twórczości znanych artystów polskiej sceny muzycznej. W Warsztatach Kultury spotykamy się więc z autorami lub bohaterami niedawno wydanych książek o tej tematyce. Pretekstem i fundamentem każdego spotkania jest rozmowa o książce, ale też o życiu, kulturze, muzyce i ludziach. Za każdym razem jest inaczej, niekiedy dostajemy barwne opisy czasów w których przyszło tworzyć zaproszonym gościom, innym razem zabawne anegdoty ze światka artystów, a czasem prawdziwie przejmujące, prywatne historie. Czasem muzycy dzielą się z nami wspomnieniami z tras koncertowych, a czasem życiową mądrością i refleksjami na ważne tematy. Jak to też w życiu bywa, jedni wyrywają się do zabrania głosu sami, innych trzeba trochę pociągnąć za język, oswoić, a następnie zamienić się w słuch.

Każde ze spotkań składa się z kilku części, które wspólnie tworzą barwne obrazy zapraszanych gości, gatunków muzycznych i historii polskiej sceny muzycznej. Obok rozmów i dyskusji, można zobaczyć unikalne filmy, a każdy wieczór kończy niezwykle intymny i niepowtarzalny koncert.