Tomasz Budzyński

Pierwszy Book it! w nowym roku będzie okazją do spotkania z jedną z najciekawszych, ale też najbardziej enigmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej – Tomaszem Budzyńskim. Tradycyjnie już, pretekstem do spotkania będzie książka autorstwa naszego gościa – „Soul Side Story” – wydana w 2011 roku nakładem wydawnictwa In Rock, ale też pełnometrażowy film artysty – „Podróż na Wschód”, nawiązujący tytułem do jednego z najsłynniejszych utworów Armii.

Kiedy: 28 lutego 2013, godz. 18:00
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin
Wstęp wolny

Tematów do rozmowy nie powinno zabraknąć, bo i wątków, jakich dotyka Budzyński w obu dziełach, jest co najmniej kilka. „Podróż na Wschód” to z jednej strony film fabularnie oparty na opowiadaniu „Maszynista Grot” Stefana Grabińskiego, z drugiej fascynująca, 25-letnia historia zespołu Armia. Natomiast „Soul Side Story” to ponad 400 stronicowa biografia Budzyńskiego – artysty wszechstronnego, malarza, poety, filozofa, wreszcie muzyka, lidera kultowej Siekiery, wspomnianej już Armii, 2Tm 2,3 czy formacji Budzy i Trupia Czaszka.

Lutowy Book it! będzie zatem stanowić ciekawą propozycję zarówno dla wszystkich fanów krajowej sceny niezależnej, wychowanych na punkowej Siekierze czy Armii, jak i dla entuzjastów sztuki czy literatury.

Program:

18.00 – projekcja filmu „Podróż na wschód” w reż. Tomasza Budzyńskiego, czas 103’

20.00 – spotkanie z artystą, prezentacja książki „Soul Side Story”, wydawnictwo In Rock