Carnaval Sztukmistrzów 2015

23-26 lipca 2015

.

Hitem programu były otwarte występy ulubieńców lubelskiej publiczności Burnt Out Punks oraz Lords of Strut. Spektakle odbywały się w otwartej przestrzeni centrum Lublina i salach widowiskowych.

Mocnym punktem Carnavalu Sztukmistrzów 2015 były wydarzenia muzyczne. Na ulicach koncerty zagrali PompaDur, Czessband i Cie Balltazar “Orkest Bazar”. W Klubie Festiwalowym umiejscowionym na Błoniach pod Zamkiem, od czwartku 23 lipca do niedzieli 26 lipca, po godzinie 21 występowali na żywo Baasch, Bokka, Kortez, Król, Miss Papima, Zamilska.

Ciekawostką były występy młodych adeptów szkoły cyrkowej Academie Fratellini. Grupa Companie Solarino ze spektaklem “Inbox”, w sobotę i niedzielę zaprezentowała się na ulicach Lublina.

Poza przedstawieniami i pokazami artystycznymi Carnaval Sztukmistrzów to również bezpłatne moduły edukacyjne i kreatywne takie jak warsztaty kuglarskie, twórcze warsztaty, gry i zabawy grupy Cardboardia (w oparciu o pracę z tekturą), warsztaty slackline, które odbywały się na błoniach pod Zamkiem.

Większość pokazów przeznaczona była dla osób w każdym wieku, jednak niektóre z nich, jak Gregor Wollny, Cink cink Cirk, Klap Klap Circo,La Bella Tour, Lucas Vit, Izimagic Show wywołają szczególny entuzjazm dzieci.

Nad głowami publiczności, po taśmach zawieszonych na wysokości, przechadzali się sztukmistrze sportu, czyli uczestnicy międzynarodowej imprezy Urban Highline, integralnego modułu Carnavalu Sztukmistrzów. Taśmy umieszczone były na Starym Mieście, ulicy Wieniawskiej i pomiędzy Wieżą Trynitarską i Wieżą Katedry Lubelskiej.

W czasie festiwalu przestrzeń Lublina staje się sceną dla artystów Carnavalu. W roku 2015 była także miejscem relaksu dzięki plaży miejskiej wokół fontanny na Placu Litewskim, gdzie w przerwach między przedstawieniami publiczność odpoczywała na leżakach. Po raz pierwszy w tym miejscu pojawiły się również punkty gastronomiczne. Na Rynku starego Miasta i Placu po farze powstała instalacja świetlna, a uliczki Starego Miasta powtórnie rozbłysły kolorowymi światłami Philipsa. Poruszanie się po obszarze imprezy ułatwiły kierunkowskazy. Na Placu Litewskim stanął namiot Centrum Informacyjnego, gdzie można było pobrać mapkę z programem.

Patroni medialni:
Radio Zet, TVN, Co Jest Grane

Partnerzy Główni:
PGNiG, Bogdanka S.A., Philips

Partnerzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, BP Tour, Nocowanie.pl, Herbapol MPWiK, LPEC, Stokrotka, Lubella, Ale Taxi, Dar Natury

Organizatorzy:
Urząd Miasta Lublin , Warsztaty Kultury w Lublinie