Mówią o nas…

Carnaval  Sztukmistrzów  jest największym   i najważniejszym  w  tej  części  Europy festiwalem  sztuki  nowego cyrku.

Rzeczpospolita, Robert Horbaczewski, Kuglarze, kramarze, wielkie kino,  16 lipca 2015

Będzie głośno, kolorowo i niewiarygodnie magicznie! Na 4 dni miasto przeistoczy się w żywą scenę, której aktorami będą gwiazdy światowej sceny nowego cyrku oraz mieszkańcy i goście Lublina.

Radio ZET, 16 lipca 2014

Śródmieście Lublina i Park Ludowy, to przestrzeń, którą na przełomie lipca i sierpnia opanują sztukmistrze, cyrkowcy i uliczni rozśmieszacie. W sobotę 28 lipca zacznie się najdłuższa i najweselsza impreza w Lublinie.
Przez dwa poprzednie lata kuglarska i lekko szalona impreza zdążyła już przyzwyczaić mieszkańców, że im nad głowami chodzą na linach uczestnicy Urban Highline a na placach i ulicach mogą spotkać panów w skórzanych stringach albo zwariowanych strażaków, którym się wszystko pali w rękach. 

Dziennik WschodniCarnaval Sztuk-Mistrzów 2012 (pełny program, ceny biletów),  18 lipca 2012

To święto ludycznej kultury, w przypadku której nie obowiązują bariery językowe. I znowu na ulicach będzie można oglądać występy żonglerów, mistrzów teatru ognia, clownów i buskerów. A nad nami, po linach rozpiętych między budynkami kilkanaście metrów nad ziemią, będą przechadzać się kuglarze. Nie zabraknie też oczywiście przedstawień z nurtu „nowego cyrku” odbywających się również w cyrkowych namiotach.
Wyjątkowa będzie kolorowa parada rozpoczynająca Carnaval. Tym razem ulicami przejdzie nie kilkuset, ale nawet trzy tysiące uczestników. Będą żonglować czym się da i grać na bębnach.

Gazeta Wyborcza Lublin, Małgorzata Szlachetka, Mega Carnaval Sztuk-Mistrzów. Co się będzie działo?, 1 marca 2012