Inne Brzmienia Art’n’Music Festival 2015

8-12 lipca 2015

8. edycja Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival odbyła się w dniach 8-12 lipca. Przez 5 dni festiwalu w Lublinie zaprezentowało się dwadzieścia zespołów i projektów muzycznych, pojawili się artyści z aż 13 krajów świata, a na jedynych koncertach w Polsce usłyszeliśmy między innymi Einsturzende Neubauten i Tonego Allena. Festiwal obfitował w bardzo bogaty i wielowątkowy program. Jak co roku zależało nam na uchwyceniu szerokiego spectrum najświeższych i najciekawszych zjawisk w światowej muzyce. Zjawisk funkcjonujących ponad granicami oraz wymykających się klasycznym podziałom gatunkowym i regułom.

Jak zwykle ważny filar festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia stanowiły najciekawsze zespoły z krajów Partnerstwa Wschodniego. Wzorem lat ubiegłych zadbaliśmy także o specjalne festiwalowe produkcje – projekty absolutnie premierowe i dedykowane Innym Brzmieniom. Wystąpili między innymi:

Tony Allen

Einstürzende Neubauten  

Warsaw Afrobeat Orchestra

Olo Walicki – Kaszebe w Armenii

… i wiele więcej.

Patroni medialni:
Polskie Radio, TVP Kultura, Co Jest Grane, TVP Lublin, Radio Lublin, T-Mobile Music, O.pl, MusicNow, Spotted Lublin

Sponsor Główny:
Polska Grupa Energetyczna PGE

Sponsorzy:
Perła – Browary Lubelskie S.A, Cydr Lubelski

Patronat honorowy:
Ambasada Republiki Armenii w Warszawie

Organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Kultura Dostępna, Miasto Lublin, Warsztaty Kultury.