Mówią o nas…

W listopadzie bohaterem środowych pokazów filmowych w Warsztatach Kultury będą emocje.

Dziennik Wschodni, Miasto movie: miasta emocji (repertuar na listopad), 03.11.2015

Chwile pełne emocji. W Lublinie przeżywać można je zarówno wśród bliskich, ale także obcych ludzi. Jak pokazać mieszkańcom inną twarz miasta? Czy miasto może być cichym bohaterem filmu? Przekonać się o tym można idąc na Miasto movie. 

Radio Eska, Emocjonalne oblicze miasta w filmie [PROGRAM] O czym Miasto movie w listopadzie?, 01.11.2015

Wraz z nadejściem wiosny, w ramach pokazów Miasto movie, rozpoczął się nowy cykl tematyczny, który stara się sportretować niezwykle ulotną i tajemniczą istotę miejskiej duchowości.

o.plMiasto movie / Filmowy portret miejskiej duchowości, 06.05.2014

Cykl Miasto Movie przemienia się w plenerowe kino, które przeniesie widzów do przeszłości. Część filmów zobaczymy w analogowej wersji, ze wszystkimi szumami i zakłóceniami jakie towarzyszyły już zapomnianym kasetom wideo.

Kurier Lubelski, Miasto Movie: Analogowe filmy z lat 80, 17.07.2013

Jest namacalna korzyść z przeprowadzki Warsztatów Kultury z warsztatów przy ul. Popiełuszki do galerii przy ul. Grodzkiej. Środowe projekcje filmowe w ramach cyklu „Miasto movie” mamy na Starym Mieście.

Dziennik Wschodni, Miasto movie w nowym miejscu. Darmowe filmy teraz na Starym Mieście, 31.01.2013

Jeśli nie widzieliście „Mojego Winnipeg” to nic nie wiecie o onirycznych filmach. Listopadowy program filmowy w Warsztatach Kultury jest miejski i tajemniczy.

Dziennik WschodniMówię Wam, Miasto Movie! W Warsztatach Kultury, 30.10.2012

Miasto to niewyczerpany temat  dla filmowców. Bez niego często w ogóle nie byłoby fabuły. Wystarczy przypomnieć choćby „Metropolis” Fritza Langa, „Rzymskie wakacje” z Audrey Hepburn, sympatycznego „Anioła w Krakowie”, „Niebo nad Berlinem” Wima Wendersa, czy w zasadzie całą twórczość Woody’ego Allena. O przygodach Batmana czy innych superbohaterów nie wspominając. W cyklu „Miasto movie” w Warsztatach Kultury miasto jest głównym bohaterem i tłem, bez którego nie sposób sobie wyobrazić kinowej opowieści.

Kurier Lubelski, Celuloidowy urok wielkiego miasta, 10.10.2012