O projekcie

Noc Kultury inspiruje do odkrycia klimatu miasta, poprzez sztukę ożywia ulice, zaułki, miejsca nieznane i zapomniane, otwiera drzwi muzeów, teatrów i galerii, zachęcając do obcowania z kulturą i czerpania energii miasta. W tę jedną noc dzieją się rzeczy niezwykłe, artyści wchodzą w dialog z przestrzenią, mieszkańcami oraz sobą nawzajem, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju dzieła, które następnego ranka będą już tylko wspomnieniem.

Noc Kultury to:
  • sztuka prezentowana w przestrzeni miejskiej
  • unikatowe fuzje sztuk i artystów
  • sztuka wykorzystująca najnowsze technologie

Zapoczątkowana jako okazja do zamanifestowania kultury miasta, impreza podczas swoich kolejnych odsłon zadziwiała niezmiennie wielością odcieni. Każda kolejna edycja sprawiała, że czuliśmy dumę z Lublina. Skumulowanie artystycznej energii w jeden wieczór potęguje radość odkrywania jego kulturalnych uroków.

Trasa Nocy Kultury pozwala zagłębić się w zakątki mniej znane i rzadziej uczęszczane. Energia tej niezwykłej nocy sprawia, że nabierają blasku. Wierzymy, że charakter wydarzenia to najlepsza metoda na poznanie miasta z perspektywy jego mieszkańców. Chcemy zobaczyć miasto ich oczami, dlatego powierzamy rolę organizatorów i twórców tak wielu lubelskim artystom, animatorom, grupom nieformalnym, organizacjom i instytucjom.

Zapraszamy do współtworzenia niepowtarzalnej atmosfery i aktywnego uczestnictwa w kulturalnej uczcie zmysłów. Zapraszamy na Noc Kultury.

Więcej informacji na stronie www.nockultury.pl