Agnieszka Fornalewska – Agaf Design

Absolwentka London Design School, multidyscyplinarnych kursów dla projektantów w Central Saint Martins College of Arts and Design (Londyn) oraz The School of Glass and Ceramic (Bornholm). Po ukończeniu London Design School rozpoczęła pracę w jednej z najbardziej prestiżowych firm projektowych w Londynie Design House, gdzie realizowała projekty wnętrz komercyjnych i prywatnych, łącząc funkcjonalność formy i innowacyjność rozwiązań.

Od 2006 do 2013 pracując w Polsce prowadzi własną firmę. Kontynuuje pracę jako projektantka, nie przestając śledzić zmieniających się trendów w europejskim designie podczas regularnych wizyt za granicą. Jest autorką kilkunastu projektów wystroju wnętrz i obiektów wielofunkcyjnych, które charakteryzuje indywidualizm i funkcyjność, nasycone nowymi, nieprzeciętnymi pomysłami kreowania przestrzeni i jej wyposażenia.

Następstwem pracy i zdobytych doświadczeń z zakresu architektury wnętrz i pasji projektantki do przedmiotów użytkowych, w 2013 powstało Studio ceramiki użytkowej Agaf Design. Tworząc obiekty ceramiczne, Agnieszka Fornalewska zwraca uwagę na ich aspekt użytkowy oraz formę, która stale ewoluuje przyjmując często nietypowe, czasem zaskakujące kształty nie tracąc przy tym swej funkcjonalnej wartości.

http://agafdesign.pl/