Konkurs „Meblujemy miasto”

WIEMY JUŻ KTO WYGRAŁ KONKURS MEBLUJEMY MIASTO W RAMACH PROJEKTU PATTERNS OF EUROPE  

 

Informujemy, że termin nadsyłania prac do konkursu „Meblujemy miasto” w ramach projektu PATTERNS OF EUROPE |  WZORY EUROPY 2017 zostaje wydłużony do dnia 19 listopada 2017 roku.

Konkurs polega na zaprojektowaniu elementu małej architektury inspirowanej tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny. Ogłaszając to wyzwanie projektowe chcemy zwrócić uwagę zarówno branży graficznej, jak i mieszkańców naszego miasta, na rolę przestrzeni publicznej jako niezwykle istotnego składnika krajobrazu miasta oraz przypomnieć lokalne tradycje wzornicze wywodzące się z bogactwa kultury ludowej.

Poprzez elementy designu w przestrzeni miejskiej chcemy kształtować estetyczny charakter Lublina, wywoływać pozytywne emocje oraz sprowokować dyskusję o odpowiedzialności za wizualną stronę przestrzeni publicznej. Konkurs na mebel dla Lublina zainspirowany tradycyjnym wzornictwem Lubelszczyzny to też olbrzymia zachęta do zainteresowania się bogactwem kultury ludowej, do inspirowania się tym zapleczem po to, aby tworzyć projekty przedmiotów całkowicie nowych i unikalnych.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

  • Udział w konkursie mogą wziąć projektanci, studenci i absolwenci szkół wyższych o profilu plastycznym lub projektowym.
  • W regulaminie znajdują się m.in. inspiracje, którymi należy się sugerować przy pracy nad pomysłem oraz niezbędne specyfikacje.
  • Głównym kryterium oceny prac jest inspiracja (w formie, treści) sztuką tradycyjną Lubelszczyzny, tradycyjnymi metodami produkcji oraz umiejętne przejście od źródła inspiracji do współczesnego dizajnu.
  • Zapraszamy do nadsyłania swoich propozycji pod adres: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin.
  • Na prace konkursowe czekamy do 19.11.2017 r. Wyniki ogłosimy najpóźniej 08.12.2017 r.
  • Zwycięzca Konkursu otrzyma Nagrodę pieniężną w wysokości 4000 PLN brutto.

NIEZBĘDNE DOKUMENTY DO POBRANIA: 

Załącznik 1 – źródła inspiracji
Załącznik 2 – karta zgłoszeniowa