Mówią o nas…

Rusza Patterns of Europe | Wzory Europy – projekt poświęcony wzornictwu przemysłowemu. W tym roku będzie można obejrzeć cykl unikatowych filmów, wziąć udział w wykładach i warsztatach z ikonami polskiego wzornictwa i designu. Start już w listopadzie.

designitpoland.comIkony wzornictwa już od listopada w Lublinie, 02.11.2015

Spotkania z profesjonalistami. Filmy, których nie zobaczycie nigdzie indziej. Wiele okazji do wspólnego projektowania i zdobywania nowego doświadczenia. To będzie bardzo designerski listopad – zapowiadają organizatorzy Patterns of Europe | Wzory Europy.

Dziennik WschodniPora na design. Patterns of Europe | Wzory Europy w Lublinie, 30.10.2015

Konferencja „Wzory Europy – dziedzictwo kulturowe a współczesne projektowanie” to wyjątkowe spotkanie praktyków z obszaru etno designu, przemysłów kreatywnych, prawa autorskiego oraz twórczości ludowej. Przez dwa dni dyskutować będziemy na temat łączenia w projektowaniu tradycji ze współczesnością, dozwolonego i niedozwolonego użytku w kontekście prawa autorskiego, metod wspierania współpracy międzysektorowej oraz możliwości wykorzystywania potencjału dziedzictwa kulturowego przez przedsiębiorców kreatywnych.

stgu.plTradycja a design, 31.10.2014

Projekt Patterns of Europe | Wzory Europy ma zapoczątkować w Lublinie długofalowy dialog pomiędzy kulturą ludową a nowoczesnym projektowaniem i stanowi pewien punkt wyjścia dla kompleksowego myślenia i działania na rzecz ochrony tradycji wzorniczych i rozwijania sektorów kreatywnych w tym regionie.

grafmag.plPatterns of Europe | Wzory Europy. Warsztaty w Lublinie, 21.10.2014