O projekcie

Elementarz tradycji to zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym dotyczące polskiej kultury tradycyjnej. Podczas cyklu zajęć przedstawione zostaną zagadnienia związane przede wszystkim z tradycjami z regionu Lubelszczyzny.

Zajęcia oparte na warsztatach i aktywnym udziale dzieci poprowadzą twórcy ludowi, muzycy wykonujący muzykę wiejską, animatorzy i badacze kultury tradycyjnej.

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

Udział w zajęciach jest bezpłatny jednak obowiązuje zwrotna kaucja  (informacje w regulaminie)

Udział w projekcie oznacza udział we wszystkich 14 spotkaniach danej edycji warsztatów (harmonogram zajęć). Nie prowadzimy zapisów na pojedyncze warsztaty.

 .

I edycja warsztatów zostanie przeprowadzona w terminie 30 czerwca – 13 lipca,

II i III edycja warsztatów zaplanowana została na termin wrzesień – listopad 2014 r. – informacje podamy wkrótce.

.

Zapisy pod numerem telefonu 81 533 08 18 prowadzone od dnia 1 września 2014 roku do wyczerpania miejsc. Kartę uczestnictwa i regulamin można znaleźć w dziale do pobrania.

.

Do zajęć zostaną przygotowane dla każdego uczestnika różnego rodzaju materiały m. in. drukowany Elementarz tradycji, do którego załączona zostanie płyta z animacją, opowiadającą o Oskarze Kolbergu oraz z nagraniami muzyki tradycyjnej w wykonaniu Kapeli Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej.

Udział w projekcie to okazja do zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, rozwijania zdolności twórczych, nawiązania nowych przyjaźni z innymi uczestnikami zajęć. Elementarz Tradycji to spotkania pełne aktywnych i twórczych warsztatów.

Z nami nie będziesz się nudzić!

Zapraszamy na przygodę z tradycją!

.

Organizator:
Warsztaty Kultury w Lublinie
Pracownia Edukacji i Animacji Kultury

Kontakt:
Karolina Waszczuk
k.waszczuk@warsztatykultury.pl

Marta Graban-Butryn
m.graban-butryn@warsztatykultury.pl

tel. 81 533 08 18

.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki Tańca”