Mówią o nas…

Galeria handlowa, biblioteka, miasteczko akademickie, Plac Litewski, ulice miasta – to miejsca, które przy okazji Mindware zostaną odkryte na nowo.
Nie zdziwmy się więc, kiedy w środku miasta zobaczymy instalację zbudowaną z grających telewizorów, na których będzie można oglądać obraz przesłany z kamer znajdujących się w innym miejscu. (…)
A w Radiu Lublin usłyszymy zmontowane ze sobą cytaty wzięte wprost z internetowych komentarzy, ale sprawiające wrażenie bardziej mechanicznych dzięki temu, że zostały przetworzone przez generator mowy, a nie po prostu odczytane przez aktora.

Gazeta Wyborcza Lublin,Małgorzata Szlachetka, Mindware w Lublinie. Dlaczego avatar dostał kosza?,  2 października 2011

Dzięki festiwalowi Mindware. Technologie dialogu, Lublin na kilka ostatnich tygodni stał się polem transgranicznego spotkania młodych artystów z filozofami, medioznawcami, antropologami kultury, krytykami sztuki. Przestrzeń miejska przekształciła się w miejsce akcji wielu interesujących inicjatyw twórczych, eksplorujących temat kultury 2.0 i cyfrowych technologii.

„Przekrój”,Urszula Kowal, Mindware. Lublin

W miejscach akcji „Mindware” generowały się kolejne, nieprzewidywalne i zaskakujące konteksty psychologiczne i społeczne. Jesteśmy przyzwyczajeni do podglądania przez kamery, śledzenie nas w przestrzeni publicznej nie wywołuje reakcji protestu, między kontaktem a kontrolą jest niewidzialna linia – to wniosek z dotychczasowych obserwacji zachowań w „widzących miejscach”.

Gazeta Wyborcza Lublin,Grzegorz Józefczuk, Mindware. Technologie dialogu. Ludzki wymiar cyfry,   4.10.2011