Trupa Czango

Monika Dąbrowska – aktorka (dyplom aktora dramatu, 2006), absolwentka Wydziału Kulturoznawstwa (Instytut IKP) na Uniwersytecie Warszawskim. Założycielka i aktorka grupy teatralnej Trupa Czango. Za monodram „Olga. Eine charmante Frau” otrzymała Wyróżnienie Aktorskie oraz Nagrodę Organizatora Festiwalu w ramach 9 Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego organizowanego przez Teatr Konsekwentny w Starej Prochowni w Warszawie (2011) oraz III Nagrodę na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie (2011). Aktorka warszawskiego Teatru Studium Teatralne (2002-2007), aktorka Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Nettheatre – teatr w sieci powiązań (2007-2010). W swoim dorobku aktorskim ma kilkanaście ról teatralnych, w spektaklach prezentowanych w Polsce i za granicą. Współpracowała m.in.: z Daną Łukasińską, Piotrem Borowskim, Robertem Jaroszem, Stanisławem Miedziewskim oraz Pawłem Passinim. Aktorka projektu objazdowego po Polsce „Gdzie jest Pinokio?” w reż. Roberta Jarosza, w ramach lata w teatrze organizowanego przez warszawski Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego (2011). Twórczyni autorskiego spektaklu pt.: „Z diariusza prywatnego” na podstawie opowiadań i Dzienników W. Gombrowicza.

Monika Sadkowska – aktorka, wokalistka. Absolwentka kierunku Kulturoznawstwo na wydziale Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja Animacja Kultury. Studentka wydziału wokalnego Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie. Od 2000 do 2005 roku pracowała w teatrach amatorskich: Teatr 108 Drzewo Peruna, Niemirado. Od 2005 do 2007 roku była aktorką w teatrze Studium Teatralne w Warszawie. Z zespołem prezentowała spektakle w Europie i Ameryce Południowej. Prowadziła warsztaty śpiewu pieśni tradycyjnych ze studentami. Od 2007 współpracuje jako pieśniarka i aktorka z Teatrem Remus. Zagrała w spektaklach: „Echo” reż. Katarzyna Kazimierczuk, „Wyspiański” reż. Katarzyna Kazimierczuk. Od 2008 do 2009 była wokalistką zespołu folkowo-rokowego „Żywiołak”. Koncertowała wraz z zespołem w całej Polsce i poza granicami kraju. Współpracuje z Teatrem Scena Lubelska; spektakl: „Pan Tagruelski” reż. Dariusz Kunowski. W 2008 roku zagrała główną rolę w spektaklu „Suita” w reżyserii Natalii Babińskiej na scenie Starej Prochowni oraz główną rolę w spektaklu „Farinella and Chopin” w reżyserii Natalii Babińskiej na scenie Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Współpracuje z młodzieżowymi grupami teatralnymi w tym z tzw. trudną młodzieżą m. in.: „Szansa” w Markach, projekt „Śpiewam to, co chcę powiedzieć” w Ognisku im. Lisieckiego „Dziadka” finansowany w 2008 przez Dzielnicę Praga Południe, premiera „Snu nocy letniej” w Gimnazjum nr 69 dla Dorosłych.
Była autorką, koordynatorem i aktorką w czterech projektach, wspieranych finansowo przez Urząd miasta stołecznego Warszawa oraz dzielnice Targówek i Praga Południe, polegających na tworzeniu i eksploatacji widowisk z gatunku „storytelling” m.in.: „Strumyczek opowieści” „Baśniowa Majówka”.

Zbigniew Kowalski – aktor (dyplom aktora dramatu, 2006), absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Wieloletni współpracownik Studium Teatralnego, występował we wszystkich spektaklach zespołu. Aktor w spektaklach „Bramy raju” i „Wszystkie rodzaje śmierci” w reż. Pawła Passiniego (Nagroda Główna festiwalu r@port, Gdynia 2009). Twórca autorskiego monodramu „Solo na Pradze” , performancu „Wylewka” i spektaklu „Z diariusza prywatnego”. Brał udział w projektach z gatunku „story – telling” min.: „Fontanna z baśniami”, „Warszawa wielu kultur”. Jako poeta wyróżniony w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Stanisława Czycza i warszawskim Turnieju Nocy Poetów. Jego teksty publikowane były w czasopismach Studium i Ha!art. Wielokrotnie uczestniczył w projektach łączących muzykę i tekst, min.: w ramach festiwalu Terra Polska w Berlinie z Raphaelem Rogińskim i Pawłem Szamburskim, w ramach festiwalu „Tekst + Muzyka” w Warszawie z Łukaszem Wójcickim. Współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy projektach kulturalno- edukacyjnych.

Gwidon Cybulski – muzyk multi – instrumentalista grający na instrumentach etnicznych m. inn: balafony, ngoni, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara, bluesowe harmonijki ustne. Wokalista, pedagog, nauczyciel. Prowadzi warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami niepełnosprawnymi. Założycielem i lider zespołu Gadająca Tykwa wykonującego muzykę autorską inspirowaną etniczną muzyką kultur świata.

Jest członkiem i założycielem zespołów: Nell Ambientes oraz afrobluesowego Wielbłądy a także Radio Samsara. Współpracuje ze stowarzyszeniem opowiadaczy „Studnia O” tworząc muzyczną oprawę do opowieści i spektakli narratorsko-muzycznych. Gra w zespole Marii Pomianowskiej – projekt „Chopin na pięciu kontynentach”. Brał udział w spektaklach muzycznych: „Akademia Pana Kleksa” Teatru Roma, „Chopiniada” pod przewodnictwem Andrzeja Borzyma, „Echo” Teatru Remus.