O projekcie

Solo Życia to skierowany głównie do fanów mocnego uderzenia festiwal muzyczny, który wyewoluował z konkursu mającego wyłonić najbardziej utalentowanych instrumentalistów młodego pokolenia. Pomysłodawcą wydarzenia organizowanego od 2005 roku jest multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer – Mietek Jurecki.

Jureckiemu zależy na promocji młodych muzyków. W każdej odsłonie festiwalu występuje laureat poprzedniej edycji konkursu, a młode zespoły z Lublina mają okazję zaprezentować swój autorski materiał, występując w roli supportu festiwalowych gwiazd, takich jak: TSA, Dżem, Laboratorium, Wojtek Pilichowski band, SBB, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Grzegorz Skawiński, John Porter, Martyna Jakubowicz czy Zbigniew Hołdys.

Część konkursowa skierowana jest do muzyków poniżej 30 roku życia i polega na nagraniu skomponowanej lub zaimprowizowanej partii solowej na wybranym instrumencie do podanego podkładu muzycznego. Drugiego dnia festiwalu wszyscy finaliści z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków zaprezentują przygotowane przez siebie solówki na żywo. W konkursie najczęściej biorą udział gitarzyści, jednak nie jest to reguła. W finale występowali już instrumentaliści grający na harmonijce ustnej, skrzypcach elektrycznych, saksofonie, instrumentach klawiszowych, a nawet mandolinie.

Już od kilku lat festiwal jest rozpoznawalnym wydarzeniem nie tylko w gronie entuzjastów muzyki gitarowej. Dzięki Solo Życia Lublin na dobre zagościł na rockowej mapie naszego kraju.

Więcej informacji na jurecki.art.pl/festiwal-solo-zycia/