Organizatorzy

Organizator: Fundacja Impact

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Gdańsk), Fabryka Sztuki w Łodzi, Warsztaty Kultury (Lublin), Stowarzyszenie Topografie (Łódź)

Partnerzy Merytoryczni: Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, British Council

Projekt finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje o prowadzącym spotkanie/organizatorach

Paul Bogen – manager kultury z trzydziestoletnim doświadczeniem. Przez 17 lat był dyrektorem centrum artystycznego The Junction w Cambridge, które pod jego wodzą stało się jedną z najlepiej funkcjonujących instytucji kultury kierujących ofertę do młodych ludzi w Wielkiej Brytanii i przeszło wartą 8 mln £ renowację. Był przewodniczącym europejskiej sieci niezależnych centrów artystycznych Trans Europe Halles. Pomagał w budowaniu nowych organizacji oraz „reanimowaniu” organizacji, które borykały się z problemami – finansowymi oraz organizacyjnymi.

Obecnie jest konsultantem European Arts&Culture Managment. Zajmuje się przede wszystkim strategicznym planowaniem, zarządzaniem projektami, finansami. Jest ekspertem kreatywnego przywództwa dla zmiany w środowisku kultury oraz finansowania kultury. Jego działalność obejmuje także współpracę międzynarodową, sieciowanie, budowanie wizji i misji organizacji, zarządzenie zmianą i rozwojem organizacji.

Jest managerem projektów „The Business of Art” realizowanego przez Korjaamo Cultural Factory w Helsinkach i Petersburgu oraz „Engine Room Europe” – projektu sieci Trans Europe Halles. Jest także wydawcą portalu Labforculture w Amsterdamie.

Fundacja Impact – Fundacja Impact jest promotorem koncepcji audience development w Polsce. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Sztuka dla Widza. Koncepcja Rozwoju widowni”. Fundacja Impact powstała na początku 2008 roku. Organizuje wydarzenia artystyczne z wielu dziedzin sztuki, inicjuje współpracę artystów i animatorów kultury krajowych i zagranicznych, podejmuje działania edukacyjne i animacyjne inspirujące aktywne uczestnictwo w kulturze, rozwija współpracę międzysektorową.