O projekcie

Lubelska Gazeta Teatralna „Proscenium” jest pismem warsztatowym, które tworzą licealiści, studenci oraz absolwenci szkół wyższych. Jego pomysłodawcą i zarazem redaktorem naczelnym jest dziennikarz i krytyk teatralny Bartłomiej Miernik. Jest to miejsce, w którym młodzi krytycy zdobywają pierwsze doświadczenia dziennikarskie, a także poszerzają swoją wiedzę na temat sztuki, kultury i pracy w mediach.

Pismo wydawane jest w formie bezpłatnego miesięcznika przez Warsztaty Kultury od marca 2015 roku. Obecnie nakład gazety wynosi 800 egzemplarzy. Co miesiąc na łamach „Proscenium” ukazują się recenzje najnowszych lubelskich spektakli, rozmowy z twórcami, felietony i inne artykuły dotyczące teatru i lubelskiego życia kulturalnego.

Z redakcją współpracują felietoniści, nieprzerwanie od marca 2015 roku reżyser Łukasz Witt-Michałowski oraz aktor Teatru im. Hansa Christiana Andersena Bartosz Siwek, który zastąpił w tym miejscu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy Janusza Łagodzińskiego i Przemysława Gąsiorowicza.

 „Proscenium” jest dostępne na terenie Lublina, między innymi w instytucjach kultury takich jak: Warsztaty Kultury, Centrum Kultury, Teatr im. Juliusza Osterwy, Teatr Stary, Teatr im. Hansa Christiana Andersena, Centrum Spotkania Kultur, a także w lubelskich kawiarniach, restauracjach, osiedlowych domach kultury i bibliotekach.