Zimowa Majsternia 2013

9-23 lutego 2013

Program:

9 lutego 2013, godz. 16:00 – Spotkanie Opowiadaczy Słowodaję – „Królowa Karnawału” – opowieści o alpejskich dzikich dzwonnikach, o Ognistych Wozach, zamaskowanych księżniczkach i o tym, kto i dlaczego został Królową Karnawału w pewnym znanym mieście…
Opowiadają i grają: Katarzyna Enemuo, Iwona Sojka
Wiek uczestników: 5 – 10 lat

11 lutego 2013, godz. 16:30 – Wzory i desenie – uczestnicy warsztatu samodzielnie projektowali unikalne wzory i desenie oraz drukowali je na tkaninach. Monochromatyczne lub wielobarwne nadruki odbijane były za pomocą własnoręcznie przygotowanych stempli i wałków, a także codziennych przedmiotów o ciekawej fakturze. W efekcie powstały niepowtarzalne i ekologiczne, wzorzyste torby na zakupy.
Prowadzenie: Katarzyna Dorota
Wiek uczestników: 7-12 lat

12 lutego 2013, godz. 13:00 – Kreatywne Formy Recyklingu – podczas  warsztatu uczestnicy dowiedzieli się jak wykonać estetyczny i w pełni funkcjonalny portfel… z kartonów po soku! Zwróciliśmy uwagę na problem nadmiaru śmieci produkowanych codziennie w naszych domach, zachęcając do odpowiedzialnych i świadomych zachowań konsumenckich.
Prowadzenie: Katarzyna Dorota
Wiek uczestników:  13-16 lat

12 lutego 2013, godz. 16:30 – Kreatywne Formy Recyklingu – dzieci samodzielnie wykonały przedmioty domowego użytku przetwarzając stare, pozornie już niepotrzebne opakowania: plastikowe butelki, kartony po sokach czy mleku. Warsztat miał na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywnego podejścia do ponownego wykorzystywania domowych odpadów.
Prowadzenie: Katarzyna Dorota
Wiek uczestników: 7-12 lat

13 lutego 2013, godz. 16:30 – Tajemnicze kropki –  zabawy brajlem – poprzez udział w serii zabaw, dzieci miały okazję poznać tajniki alfabetu Braile’a. Samodzielnie przygotowały książeczki dotykowe wykorzystując proste i łatwo dostępne materiały, odpowiednio eksponując ich różnorodną fakturę, jej podobieństwa i różnice. Poprzez zajęcia dzieci widzące dowiedziały się w jaki sposób ich niewidomi i niedowidzący rówieśnicy poznają świat i w nim funkcjonują.
Prowadzenie: Bożena Kazanowska
Wiek uczestników: 7-12 lat

16 lutego 2013, godz. 13:00 – „Kartkomania” – warsztat scrapbookingu dla najmłodszych – w czasie warsztatu dzieci miały okazję samodzielnie wykonać kartki metodą scrapbookingu, wykorzystując zarówno materiały profesjonalne, jak i ogólnodostępne. Warsztat miał na celu rozbudzenie kreatywności i wyobraźni. Wszystkie własnoręcznie przygotowane kartki trafiły na pocztę i zostały wysłane do rodziców i najbliższych przyjaciół.
Prowadzenie: Paulina Wośko
Wiek uczestników:  7-12 lat

16 lutego 2013, godz. 16:30 –  „Niepowtarzalne notesy” – warsztat scrapbookingu – uczestnicy zaprojektowali i samodzielnie wykonali notesy, korzystając z różnorodnych materiałów – papierów scrapbookingowych, farb, tuszy i stempli oraz narzędzi, takich jak nagrzewnica, bindownica, gilotyna czy maszynka do wycinania i tłoczenia.
Prowadzenie: Paulina Wośko
Wiek uczestników:  13-16 lat

19 oraz 21 lutego 2013 – Warsztat teatru impro – impro to wprowadzenie do teatru improwizowanego. Warsztaty impro pobudzają wyobraźnię i kreatywność, motywują do aktywnego, twórczego myślenia. Impro to doskonała zabawa słowem i gestem.
Prowadzenie: Przemysław Buksiński
Wiek uczestników:  5+

22 i 23 lutego 2013 – „Muzyka bez instrumentów” – warsztaty beatboxu– beatbox to fascynująca technika imitowania dźwięków. Wyjątkowa forma ekspresji, w której najważniejszą rolę odgrywa wyobraźnia. Podczas warsztatów „muzyka bez instrumentów” poznaliśmy tajniki tworzenia muzyki „z ust” i przekonaliśmy się, że każdy z nas jest beatboxerem.
Prowadzenie: Hubert „Jahdeck” Pyrgies – beatboxer i pedagog twórczości
Wiek uczestników:  5+