Publikacja Patterns of Europe dostrzeżona przez najlepszych

thumbnail

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie 19 marca odbyła się premiera rocznika print control no. 4, promującego polskie projektowanie drukowane. W wydaniu znalazły się wywiady z inspirującymi ludźmi z branży, projekty plakatów, publikacji i identyfikacji wizualnych z lat 2014/15, w tym również nasza publikacja podsumowująca projekt Patterns of Europe.

Print control ukazuje panoramę polskiego designu drukowanego w kontekście międzynarodowej współpracy projektantów graficznych, studentów uczelni artystycznych, wydawców, ilustratorów. Dwujęzyczna publikacja zawiera prezentację około 100 najciekawszych projektów drukowanych z lat 2014–15 (wraz z opisami technicznymi), które zostały wybrane przez kuratorkę print control, Magdalenę Heliasz. W drugiej części rocznika znajdują się wywiady – do podzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją i pracą poza granicami kraju zostali zaproszeni polscy projektanci i artyści. Czytelnik będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat: artystycznych eksperymentów kolaboratywnych przeprowadzanych przez Matyldę Krzykowski w jej galerii Depot Basel w Szwajcarii;  szkolnictwa artystycznego na uczelniach w Anglii, Holandii, Szwajcarii i modeli edukacji, które ocenili ich absolwenci: Marcel Kaczmarek, Rafał Benedek, Marcin Rusak, Maria Jeglińska i Jan Dudzik; praktyk biznesowych przy tworzeniu identyfikacji dla klientów zagranicznych przez Marcina Kaczmarka, prowadzącego studio brandingowe for brands; doświadczeń Daniela Mizielińskiego z Hipopotam Studio w tworzeniu książek dla dzieci, które podbijają rynek wydawniczy na świecie.

Publikacja Patterns of Europe będzie również prezentowana na targach w Londynie.

Layout, skład i programowanie przygotowała grupa kilku.com w osobach: Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński oraz Robert Zając. Książkę złożono krojami Karmina Sans (Type Together), Dora Display Pro (Slavka Paulikova) i wydrukowano na papierze Alto 130g/m2. Charakterystyczny wzór na bokach bloku książki, będący częścią identyfikacji wizualnej Patterns of Europe, przygotowanej przez Ewelinę Kruszewską, powstał przy użyciu specjalnie napisanego programu w środowisku Processing. Za druk odpowiedzialna jest firma Petit Skład-Druk-Oprawa Wojciech Guz i Wspólnicy Spółka Komandytowa.

Rocznik można zakupić TUTAJ.

Zapraszamy też do zobaczenia fotorelacji z premiery print control no. 4