Radość tworzenia łączy pokolenia – edycja III

thumbnail

Jeżeli mieszkasz w dzielnicy Za Cukrownią, chcesz aktywnie spędzić czas, nauczyć się nowych umiejętności i utrwalić już nabyte, zapraszamy do udziału w III edycji projektu „Radość tworzenia łączy pokolenia!

Projekt zakłada aktywizację różnych grup wiekowych mieszkańców z dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie poprzez proponowanie alternatywnych form spędzenia wolnego czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Podczas warsztatów malarskich pt. „Plener nad Bystrzycą”, uczestnicy będą mieli możliwość  rozwinąć swoje umiejętności plastyczne, zapoznać się z różnymi technikami malarskimi. Świat dzielnicy, w której żyjemy i poszukujemy własnego miejsca, zostanie na moment zatrzymany i utrwalony na płótnie. Pokarzemy najbardziej inspirujące i godne utrwalenia miejsca w dzielnicy Za Cukrownią. W trakcie spotkań pt. „Mała elegantka” oraz „Zamieniam stare w nowe”, uczestnicy poznają techniki wykonywania biżuterii, dobierania materiałów, komponowania kolorów oraz prezentowania biżuterii jako istotnego elementu osobowości, a także nauczą się technik zdobienia starych przedmiotów z użyciem ogólnodostępnych materiałów, tak by nadać im „nowe życie”. W trosce o sprawność fizyczną, proponujemy dorosłym mieszkańcom naszej dzielnicy zajęcia pt. „Aktywni w tańcu Za Cukrownią” z zumby,  czyli tańca zainspirowanego połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz fitness.

Harmonogram warsztatów

„Plener nad Bystrzycą”
prowadzenie: Marta Wideńska-Maj
każdy poniedziałek od 15 września do 24  listopada 2014
w godz. 15:00-17:00

„Mała elegantka”
prowadzenie: Marta Wideńska-Maj
każdy piątek od 19 września do 28 listopada  2014
w godz. 15:00-17:00

„Zamieniam stare w nowe”
prowadzenie: Agnieszka Zielińska
każdy wtorek od 16 września do 25 listopada  2014
w godz. 15:00-17:00

„Aktywni w tańcu Za Cukrownią”
prowadzenie: Wioleta Rycerz
każdy wtorek od 16 września do 25 listopada  2014
w godz. 17:00-18:00


Zajęcia odbywają się Z
espole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Lublinie, przy ul. Krochmalnej 29 w Lublinie.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu zajęć dostępne będą w sekretariacie ZSO nr 6 pod nr tel. 81 443 43 31  oraz na stronie internetowej http://zso6.lublin.pl/.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizator: Stowarzyszenie Działań Twórczych i Edukacyjnych im. Agaty Budzyńskiej przy Szkole Podstawowej nr 17 w Lublinie
Partner: Rada Dzielnicy Za Cukrownią

.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”.