Roman Krawczenko w Starej Galerii ZPAF

thumbnail

Mowa o zbiorowej wystawie przygotowanej przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Studium Fotografii ZPAF, zatytułowanej „Współczesny przegląd fotograficznych technik alternatywnych i archaicznych”. Wystawa prezentuje serię oryginalnych, unikatowych prac polskich i zagranicznych fotografów, wykonanych według XIX-wiecznych receptur fotograficznych. Ekspozycja, oprócz walorów artystycznych, posiada niewątpliwy walor edukacyjny. Zaprezentowane prace wykonane są w technikach alternatywnych w stosunku do powszechnych dzisiaj wydruków z drukarek atramentowych i ploterów, a są to między innymi takie techniki dawne, jak mokry kolodion, guma dwuchromianowa, palladium, ortone, cyjanotypia, brąz Vandyke, kalitypia, światłodruk, heliografia, diaguma, a także technika olejowa, bromolejowa i litowa oraz klasyczna technika srebrowa.

Co nas cieszy – wsród prezentowanych dzieł, znajdą się również fotografie wykonane przez znanego Wam – Romana Krawczenko – artysty związanego z naszym niedawno powstałym Warsztatem Fotograficznym.

Jeśli macie czas i ochotę – serdecznie zapraszamy Was do uczestniczenia w wernisażu i zobaczenia wystawy.

Kiedy:  WERNISAŻ | 14 stycznia (czwartek), godz. 14:00.

Gdzie: Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików, Plac Zamkowy 8, Warszawa

Wystawa czynna będzie do 23 stycznia 2016.

Więcej informacji: http://www.zpaf.pl/

………………..

Roman Krawczenko – ur. w 1957 r., fotografik, historyk, dziennikarz. Jest artystą tworzącym fotografie techniką ambrotypii. Odtwarzając tę XIX-wieczną technikę, jest jednym z nielicznych artystów w Polsce używających tej unikalnej technologii tworzenia fotografii na szkle. Ambrotypia jest na tyle elitarna, że zajmuje się nią jedynie około stu artystów na świecie.