Rusza nabór ofert na Noc Kultury 2013

thumbnail

W nocy z 8 na 9 czerwca 2013 r. już po raz siódmy odbędzie się lubelska Noc Kultury. Tegorocznym motywem przewodnim są „Energie miasta”.

Liczba siedem jest od wieków traktowana jako liczba wyjątkowa, pełna magii i ukrytej mocy. W wielu mitologiach i religiach świata jest symbolem całości, dopełnienia, związku czasu i przestrzeni, czy też szczęśliwego losu. Siódma edycja Nocy Kultury wchodzi w dialog z tą symboliką, przynosząc zmiany wynikające z refleksji nad dotychczasową formułą.

Od 2007 r. pod hasłem „manifestacja kulturalna miasta” instytucje, organizacje, artyści i animatorzy kultury wspólnie tworzą program tego niezwykłego festiwalu. Przez sześć lat, Noc Kultury mocno wpisała się w przestrzeń kulturalną Lublina, który w tym czasie przechodził okres intensywnego rozwoju. Zaangażowanie miasta w starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz liczne inicjatywy i projekty społeczno-kulturalne, sprawiły, że Lublin znacząco wzmocnił swoją pozycję jako miasta kultury i stał się w tym obszarze silną i rozpoznawalną marką.

Dziś zgodnie możemy powiedzieć, że kultura w Lublinie jest trwałym elementem życia naszego miasta i wyraźnie wpływa na jego kształt. Zdaje się zatem, że forma corocznej „manifestacji” straciła swoje uzasadnienie, ponieważ nikomu już nie trzeba udowadniać jak wielki potencjał tkwi w lubelskich środowiskach kulturalnych. Dlatego w tym roku zmieniamy towarzyszące nam od lat hasło i zaczniemy przyglądać się bliżej „energiom miasta”, zwłaszcza tym kulturalnym. Podczas najważniejszej nocy w naszym mieście, sprawdzimy czym one są, jak się przejawiają, gdzie ich szukać oraz jak wpływają na nasze życie i wizerunek Lublina. Zmianie ulega również sposób budowania programu Nocy Kultury – aby go usprawnić powołany został specjalny zespół ds. programowych, który będzie starał się wzmocnić relacje z organizatorami poszczególnych wydarzeń i stworzyć spójną ofertę programową, atrakcyjną dla szerokiego grona odbiorców. Nacisk zostanie położony na działania angażujące odbiorców, wchodzące w dialog z przestrzenią miejską oraz projekty tworzone specjalne z myślą o prezentacji podczas Nocy Kultury.

8-go czerwca Lublin po raz kolejny stanie się sceną dla nietuzinkowych projektów kulturalnych, magicznym miejscem wspólnego świętowania artystów i mieszkańców oraz okazją, by POCZUĆ ENERGIE MIASTA.

Zespół Nocy Kultury serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych – zarówno instytucje, organizacje pozarządowe jak i przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne do składania ofert projektów, które będą tworzyć program Nocy Kultury 2013.

Na Państwa oferty wypełnione za pomocą formularza on-line lub dokumentu tekstowego (odesłanego na adres info@nockultury.pl) czekamy do 4 kwietnia 2013 włącznie. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie nie będą rozpatrywane. Wypełnienie formularza zgłoszenia jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu, prosimy zatem o uważne przeczytanie tego dokumentu.

Szczegóły na www.nockultury.pl

W sprawie zgłoszeń prosimy kontaktować się bezpośrednio z Dariuszem Figurą bądź Jakubem Barańskim, e-mail: info@nockultury.pl, tel. 081 533 08 18.