Solo Życia już w ten weekend

thumbnail

Solo Życia to skierowany głównie do fanów mocnego uderzenia festiwal muzyczny, który wyewoluował z konkursu mającego wyłonić najbardziej utalentowanych instrumentalistów młodego pokolenia. Pomysłodawcą wydarzenia organizowanego od 2005 roku jest multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer – Mietek Jurecki.

Jureckiemu zależy na promocji młodych muzyków. W każdej odsłonie festiwalu występuje laureat poprzedniej edycji konkursu, a młode zespoły z Lublina mają okazję zaprezentować swój autorski materiał, występując w roli supportu festiwalowych gwiazd, takich jak: TSA, Dżem, Laboratorium, Wojtek Pilichowski band, SBB, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Grzegorz Skawiński, John Porter, Martyna Jakubowicz czy  Zbigniew Hołdys.

Część konkursowa skierowana jest do muzyków poniżej 30 roku życia i polega na nagraniu skomponowanej lub zaimprowizowanej partii solowej na wybranym instrumencie do podanego podkładu muzycznego. Drugiego dnia festiwalu wszyscy finaliści z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków zaprezentują przygotowane przez siebie solówki na żywo. W konkursie najczęściej biorą udział gitarzyści, jednak nie jest to reguła. W Finale występowali już instrumentaliści grający na harmonijce ustnej, skrzypcach elektrycznych, saksofonie, instrumentach klawiszowych, a nawet mandolinie. W tym roku do ich grona dołączy akordeonista.

Już od kilku lat festiwal jest rozpoznawalnym wydarzeniem nie tylko w gronie entuzjastów muzyki gitarowej. Dzięki Solo Życia Lublin na dobre zagościł na rockowej mapie naszego kraju.

Do tej pory, koncerty Solo Życia zazwyczaj miały miejsce w Muszli Koncertowe w Parku Saskim. 9. edycja, w tym roku po raz pierwszy organizowana przy współpracy z Warsztatami Kultury, odbędzie się na Placu po Farze. W dniach 30-31 sierpnia pięciu finalistów konkursu wystąpi obok znakomitych muzyków, takich jak Tomek Lipiński & TILT feat. VienioSoyka KOLEKTYWZdrowa woda i 4 Szmery.

gdzie: Plac po Farze
kiedy: 30-31 sierpnia 2013, start: godz. 16:00

Wstęp wolny.

Program festiwalu>>>

Więcej informacji na fanpage’u festiwalu Solo Życia oraz na stronie internetowej wydarzenia.