Spotkania Praktyczne w maju

thumbnail

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów w ramach projektu Spotkania Praktyczne.

Szyjemy spodnie letnie
Zbliżające się lato to znakomity powód do odświeżenia swojej garderoby. Jeśli w twojej szafie brakuje szerokich i wygodnych spodni, może spróbujesz uszyć je samodzielnie? Zapraszamy na warsztaty szycia damskich spodni o prostej konstrukcji, idealnych na lato.
Warsztaty są przeznaczone zarówno dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z szyciem, jak i tych, którzy już szyją. Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z maszyną do szycia, zostaną wcześniej przeszkolone z jej obsługi.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały i tkaniny, osoby chętne mogą przynieść własną tkaninę.

Kiedy: 11.05.2019, godz. 10.00-14.00 i 15.00-19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa lub patio, jeśli będzie ładna pogoda
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line. Liczba miejsc na warsztaty ograniczona. Udział bezpłatny. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Zapisy ruszają 24 kwietnia 2019 o godz. 11.00.
Prowadzenie: Hanna Zarzycka-Konieczkiewicz – koordynator warsztatów pracowni tkaniny / Ambasady Dizajnu w Kielcach. Terapeuta zajęciowy, pasjonatka mody i sztuki, z natury estetka. Popiera ideę Fair Trade. Najchętniej zrewolucjonizowałaby świat marek przemysłu odzieżowego. Zwolenniczka prostoty formy i harmonii barw.

Dla osób zainteresowanych zapewniamy tłumaczenie warsztatu na język angielski, ukraiński i PJM.

T-shirt – warsztaty krawiecki dla mężczyzn 
Biały T-shirt dobrej jakości. Brzmi banalnie? Może i tak, ale kto szukał takiego w sklepie ten wie, że znalezienie go nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. Zapraszamy na warsztaty krawieckie skierowane do mężczyzn. Nie musisz mieć doświadczenia w szyciu, by wziąć w nich udział! Zajęcia rozpoczniemy od krótkiego przeszkolenia z obsługi maszyny do szycia. Po czterogodzinnym kursie podstawowym przekonasz się, że wykonanie idealnego T-shirta było łatwiejsze niż zakładałeś. Na miejscu czekać będzie na ciebie wykrój przygotowany w czterech podstawowych rozmiarach S, M, L oraz XL. Działania opierać będziemy na zdekonstruowanym T-shircie z raglanowym rękawkiem – fason nowoczesny, luźny i wygodny. Cała zabawa polega na tym, że można go wykonać już z 2 kawałków dzianiny. Ale to od Ciebie zależą dalsze losy projektu – jak go wykończysz, ile dodatkowych cięć wprowadzisz, czy dodasz do niego kieszonkę, a może wprowadzisz jakiś dodatkowy kolor?
Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Kiedy: 12.05.2019, godz. 10.00-14.00 i 15.00-19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala wystawowa, II piętro
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line. Liczba miejsc na warsztaty ograniczona. Udział bezpłatny. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Zapisy ruszają 24 kwietnia 2019 o godz. 11.00.
Prowadzenie: Jakub Święcicki – projektant tekstyliów użytkowych i haftów komputerowych. Od dwóch lat czynnie związany z Instytutem Dizajnu w Kielcach, gdzie prowadzi Pracownię tkaniny i koordynuje działania Ambasady Dizajnu. Pomysłodawca Uszyj to sam – cyklu warsztatów krawieckich dla początkujących. Absolwent wzornictwa o specjalności projektowanie produktu na UJK w Kielcach. Finalista Taiwan International Student Design Competition.

Dla osób zainteresowanych zapewniamy tłumaczenie warsztatu na język angielski, ukraiński i PJM.

Zakładanie łąk kwietnych 
Warsztaty przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat zakładania łąk kwietnych. Podczas kilku kolejnych spotkań na udostępnionym poletku doświadczalnym na terenie ROD „Nasza Zdobycz” będzie można poeksperymentować z różnymi mieszankami łąk. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się skąd zdobyć odpowiednie nasiona i jak zamienić zaniedbany teren w wartościową łąkę. Zajęcia przeznaczone dla osób zainteresowanych kilkoma spotkaniami w ciągu roku i zdecydowanych na cierpliwe oczekiwanie na efekty. Poszczególne warsztaty obejmą wszystkie etapy zakładania łąki, od przygotowania nieuprawionej ziemi, poprzez wysiew nasion, obserwację i skoszenie gotowej łąki tradycyjną kosą.

Kiedy: 16.05.2019, godz. 17.30 (pierwsze spotkanie)
Gdzie: ROD „Nasza Zdobycz”
Warsztaty odbędą się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Nasza Zdobycz” w obrębie ogrodu doświadczalnego. Spotykamy się pod głównym wejściem do ogrodu przy ulicy Rusałka (niebieska brama). Wymagana punktualność.
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line. Liczba miejsc na warsztaty ograniczona. Udział bezpłatny. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych. Zapisy ruszają 24 kwietnia 2019 o godz. 11.00.
Prowadzenie: Mateusz Borny – architekt krajobrazu, fotografik, muzykant. Od 12 lat realizuje projekty z zakresu architektury krajobrazu, związany z lubelską firmą Land-Plan. Miłośnik łąk kwietnych oraz LSM-ów.

Dla osób zainteresowanych zapewniamy tłumaczenie warsztatu na język angielski, ukraiński i PJM.