Spotkanie warsztatowe dotyczące programu “Europa dla Obywateli 2014 – 2020”

thumbnail

Punkt Kontaktowy Europa dla Obywateli oraz Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na spotkanie warsztatowe dotyczące programu “Europa dla Obywateli 2014 – 2020”, które odbędzie się w dniu 17 czerwca 2014 o godz. 9:30–16:00, w sali wielofunkcyjnej na II piętrze Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Formularz zgłoszenia oraz program zajęć dostępny tu http://www.europadlaobywateli.pl/

Uwaga ilość miejsc ograniczona!

Program “Europa dla Obywateli” ma na celu zwiększenie świadomości obywateli o historii i integracji europejskiej oraz pomoc obywatelom w lepszym zrozumieniu polityki UE i jej wpływie na ich codzienne życie. Program składa się z dwóch obszarów tematycznych: „Pamięć i Obywatelstwo europejskie” oraz „Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie”, które są uzupełnione przez działanie horyzontalne: „Waloryzacja”: analiza, rozpowszechnianie i wykorzystanie wyników projektów dofinansowanych z Programu „Europa dla Obywateli”.

Pierwszy termin składania wniosków na projekty partnerstwa miast, sieci miast partnerskich i projekty pamięci europejskiej to:
4 czerwca 2014 roku (godzina 12.00 w południe czasu brukselskiego)

Drugi termin składania wniosków na projekty partnerstwa miast, sieci miast partnerskich i projekty społeczeństwa obywatelskiego to:
1 września 2014 roku (godzina 12.00 w południe czasu brukselskiego)

Uwaga:
Wnioski na projekty pamięci europejskiej mają w roku 2014 jeden termin aplikowania jest to 4 czerwca 2014
Projekty społeczeństwa obywatelskiego również można składać tylko w jednym naborze- 1 września 2014

Szczegółowe informacje dotyczące Programu opublikowane są na stronie https://eacea.ec.europa.eu/europe-for-citizens_en