Sprawunki – Targi wyjątkowych rzeczy | zaproszenie do udziału dla lubelskich projektantów

thumbnail

Grudniowe „Sprawunki” to już trzecia edycja Targów Wyjątkowych Rzeczy, organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Wydarzenie dedykowane jest twórczości lubelskich projektantów, których wyroby można będzie znaleźć na stoiskach. Do 24 listopada 2019 trwa nabór zgłoszeń wystawców chętnych do zaprezentowania się podczas targów, które odbędą się 15 grudnia w godz. 10.00-18.00 przy ul. Grodzkiej 7.

Grudzień jest miesiącem, w którym zapotrzebowanie na upominki dla najbliższych jest prawdopodobnie najwyższe w roku. Nawet najbardziej kreatywnym sen z oczu potrafią spędzać pytania: „Czym w tym roku obdarować babcię?”, „Czy tata posiada już krawat w grochy?”, albo „Co dać kuzynowi studiującemu filologię szwedzką?”. Oprócz liczby osób do obdarowania, a co za tym idzie prezentów do kupienia bądź zrobienia, wyzwanie stanowi też ich unikalność i personalizacja. I tu z odpowiedzią na prezentowe bolączki przychodzą Sprawunki, podczas których w przedświątecznej atmosferze i w formacie prezentowego last minute, będzie można zgromadzić naprawdę niebanalne drobiazgi pod choinkę. Na stoiskach pojawią się przedmioty produkowane w pojedynczych egzemplarzach, albo bardzo krótkich seriach, które zostały wymyślone i wykonane lokalnie, przez projektantów, artystów, rzemieślników i przedsiębiorców kreatywnych.

Do udziału w wydarzeniu w charakterze wystawców zapraszamy „lubelskich kreatywnych” – twórców, projektantów, rzemieślników, artystów i wszystkich tych, którzy stoją za powstaniem unikatowych produktów i usług, które mogą stanowić niepowtarzalny podarunek świąteczny. Nie ograniczamy asortymentu do wybranych branż czy kategorii produktów, ale oceniamy go przez pryzmat jakości, autorskiego charakteru, pierwszeństwa udziału dla twórców z Lublina i formatu mieszczącego się pod choinką. W atmosferze wspólnego święta pokażemy lublinianom, że w naszym mieście mieszka i tworzy ogromna grupa utalentowanych twórców, często schowanych w internecie lub w czeluściach mieszkań i pracowni. Sprawunki będą idealną okazją, by się lepiej poznać.

Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy to także kolejna próba mapowania i sieciowania lubelskiego sektora kreatywnego, aby jak najlepiej zrozumieć jego potrzeby oraz móc go skutecznie wspierać i promować, nie tylko na arenie lokalnej.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia są Warsztaty Kultury w Lublinie.

Sprawunki – Targi wyjątkowych rzeczy
Kiedy:
15 grudnia 2019, godz. 10.00-18.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7
Wstęp wolny dla kupujących 

Informacje dla wystawców 
Zapisy: zgłoszenia przyjmujemy do 24 listopada 2019 za pomocą FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Regulamin

 

Formularz zgłoszeniowy: