Startują zapisy do jesiennej edycji Elementarza tradycji

thumbnail

Elementarz tradycji to zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym dotyczące polskiej kultury tradycyjnej. Podczas cyklu zajęć przedstawione zostaną zagadnienia związane przede wszystkim z tradycjami z regionu Lubelszczyzny. Zajęcia oparte na warsztatach i aktywnym udziale dzieci poprowadzą twórcy ludowi, muzycy wykonujący muzykę wiejską, animatorzy i badacze kultury tradycyjnej. Jesienna edycja warsztatów zostanie przeprowadzona w terminie 27 września – 3o listopada.

Każdy uczestnik zajęć otrzyma zestaw materiałów edukacyjnych, m. in. drukowany Elementarz tradycji, do którego załączona zostanie płyta z animacją, opowiadającą o Oskarze Kolbergu oraz z nagraniami muzyki tradycyjnej w wykonaniu Kapeli Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej.

Udział w projekcie to okazja do zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, rozwijania zdolności twórczych, nawiązania nowych przyjaźni z innymi uczestnikami zajęć. Elementarz Tradycji to spotkania pełne aktywnych i twórczych warsztatów.

Zapraszamy na przygodę z tradycją śladami Oskara Kolberga!

.

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 lat.

Udział w zajęciach jest bezpłatny jednak obowiązuje zwrotna kaucja (informacje w regulaminie)

Udział w projekcie oznacza udział we wszystkich 14 spotkaniach (harmonogram zajęć) danej edycji warsztatów.

Zapisy pod numerem telefonu 81 533 08 18 prowadzone są od dnia 1 września 2014 roku do wyczerpania miejsc. Kartę uczestnictwa i regulamin można znaleźć w dziale do pobrania.

Nie prowadzimy zapisów na pojedyncze warsztaty.

.

Organizator:
Warsztaty Kultury w Lublinie
Pracownia Edukacji i Animacji Kultury

Kontakt:
Karolina Waszczuk
k.waszczuk@warsztatykultury.pl

Marta Graban-Butryn
m.graban-butryn@warsztatykultury.pl

tel. 81 533 08 18

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolberg 2014 – Promesa”, realizowanego przez Instytut Muzyki Tańca”