Syny + Adam Gołębiewski i Ścianka | Grudzień w Strefie Innych Brzmień

thumbnail

Grudniowa Strefa Innych Brzmień zapowiada się wyjątkowo alternatywnie  podczas dwóch muzycznych wieczorów  usłyszymy duet Syny oraz zespół Ścianka.

Syny – zachwycano się nimi w magazynie Pitchfork, poświęcając im dużą część relacji z festiwalu Unsound, a francuski Traxmag uznał ich „najpiękniejszym odkryciem festiwalu Nowa Muzyka”. Doceniono ich też w Polsce, czego potwierdzeniem jest nominacja do Nocnych Marków magazynu Aktivist. Po świetnie przyjętych występach na takich festiwalach jak Nowa Muzyka, Avant Art, Unsound czy Up To Date, duet rusza z jesienno-zimowymi koncertami w salach i klubach.

Adam Gołębiewski – urodzony w 1984 roku perkusista, improwizator, muzykolog, socjolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki i sztuki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore.

Kiedy: 4 grudnia 2015, godz. 20:00

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a

Wstęp: 10 zł – bilety dostępne w sprzedaży od 23 listopada 2015 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, I piętro (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 oraz na godzinę przed koncertem).

Więcej informacji w wydarzeniu ->>>

…………………….

Ścianka to kultowy polski zespół muzyki alternatywnej powstały w 1994 roku w Sopocie. Ich styl jest trudny do zdefiniowania – łączy surową pre-punkową energię i free jazzowe szaleństwo. W Lublinie grupa pojawi się ze swoim najnowszym projektem „Ścianka – Niezwyciężony”, którego na żywo można będzie posłuchać tylko w grudniu i wyłącznie w kilku miejscach w kraju. Podczas koncertu nie zabraknie też muzycznych niespodzianek dla tych, którzy doskonale pamiętają poprzednie albumy zespołu.

Kiedy: 18 grudnia (piątek) 2015, godzina 20:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

Bilety: 15 zł – bilety dostępne w sprzedaży od 23 listopada 2015 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, I piętro (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 oraz na godzinę przed koncertem).

Więcej informacji w wydarzeniu ->>>

…………………..

Strefa Innych Brzmień

Całoroczny cykl koncertowy prezentujący nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich niezwykłe, często frapujące, połączenia. Strefa, nieodłącznie związana z letnim Festiwalem Inne Brzmienia, pozwala wyjść z muzycznej rutyny i spróbować doświadczyć dźwięku na nowo.

Od grudnia 2015 partnerem Strefy Innych Brzmień jest Fundacja Kaisera Söze.

innebrzmienia.eu