Strefa Innych Brzmień | Koncert Karbido & Andruchowycz

thumbnail

To już trzecia odsłona Strefy Innych Brzmień. Tym razem poznamy zespół Karbido i Jurija Andruchowycza.

Zespół Karbido i pisarz Jurij Andruchowycz współpracują od 2005 r. Aktywny udział w historycznym przełomie, doświadczenie zmian dokonujących się w ostatnim czasie w Ukrainie, rozbudzony radykalizm spojrzenia na muzyczny eksperyment z materią literacką, wreszcie – permanentne podróże autorów do istotnych miejsc naszego globu – oto geneza nowego projektu Jurija Andruchowycza i Karbido pt. „Atlas Estremo”. Tym razem, poetycko spreparowana proza z książki Andruchowycza pt. „Leksykon miast intymnych” stała się szkieletem dla avant-punk-jazzowej eskapady na perkusję, bas i saksofon. „Atlas Estremo” to autorska podróż dookoła świata wspomnień, fascynacji i rozczarowań.

karbido.com

Kiedy: 20 maja 2015, godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a
Wstęp: 20 zł – sprzedaż biletów w siedzibie Warsztatów Kultury od 13 maja w godz. 10.00-16.00. Płatność wyłącznie gotówką.

Strefa Innych Brzmień 

Inne Brzmienia na przestrzeni lat zdobyły sympatię lublinian oraz wyrobiły sobie markę w Polsce i poza jej granicami. Ostatnia edycja pokazała nowe kierunki muzycznych poszukiwań i rozwoju Festiwalu oraz zupełnie nowe możliwości. Chcemy utrzymać ten kurs i dalej, konsekwentnie prezentować  nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie i labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich frapujące połączenia. Dlatego wraz z nowym rokiem rozpoczęliśmy cykl wydarzeń muzycznych związany ściśle z Festiwalem Inne Brzmienia. Sama impreza, jak co roku będzie odbywać się w lipcu. Zależy nam jednak na całorocznym prezentowaniu unikalnych, interesujących i niezwykłych artystów, którzy wpisują się w nasze rozumienie innych brzmień.

Strefa Innych Brzmień ma charakter ruchomy, można rzec wędrowny. Nie chcemy zamykać się ani w konkretnej stylistyce, ani w konkretnym miejscu. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby dobra muzyka pojawiała się w Lublinie, a inne brzmienia wybrzmiewały regularnie.