Strefa Innych Brzmień prezentuje | The Fruitcakes

thumbnail

To już druga odsłona Strefy Innych Brzmień. Tym razem poznamy zespół The Fruitcakes.

The Fruitcakes – nowa nadzieja trójmiejskiej sceny niezależnej. Zespół złożony z młodych artystów i prawdziwych pasjonatów, ma szansę niebawem stać się objawieniem na naszym rynku muzycznym. Słychać tu wyraźne inspiracje brzmieniem lat sześćdziesiątych na czele z The Beatles, The Rolling Stones czy Bobem Dylenam. Do tego dochodzą nowe, aktualne trendy muzyczne oraz dbałość o wykonanie. The Fruitcakes świetne łączą melodie, wyrazisty wokal, analogowe brzmienia i radości z obcowania z żywą muzyką. Zespół tworzą – Lukas Tymański (bębny, wokal), Przemysław Bartoś (bass, harmonijka, wokal), Kuba Zwolan (gitara, wokal) oraz Tomasz Ziętek (gitara, wokal).

facebook.com/TheFcakes

soundcloud.com/thefcakes

Kiedy: 27.04.2015 (poniedziałek), godz. 19.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie
Wstęp wolny

Strefa Innych Brzmień 

Inne Brzmienia na przestrzeni lat zdobyły sympatię lublinian oraz wyrobiły sobie markę w Polsce i poza jej granicami. Ostatnia edycja pokazała nowe kierunki muzycznych poszukiwań i rozwoju Festiwalu oraz zupełnie nowe możliwości. Chcemy utrzymać ten kurs i dalej, konsekwentnie prezentować  nietuzinkowych wykonawców, najciekawsze wytwórnie i labele niezależne, wreszcie różne gatunki muzyczne i ich frapujące połączenia. Dlatego wraz z nowym rokiem rozpoczęliśmy cykl wydarzeń muzycznych związany ściśle z Festiwalem Inne Brzmienia. Sama impreza, jak co roku będzie odbywać się w lipcu. Zależy nam jednak na całorocznym prezentowaniu unikalnych, interesujących i niezwykłych artystów, którzy wpisują się w nasze rozumienie innych brzmień.

Strefa Innych Brzmień ma charakter ruchomy, można rzec wędrowny. Nie chcemy zamykać się ani w konkretnej stylistyce, ani w konkretnym miejscu. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby dobra muzyka pojawiała się w Lublinie, a inne brzmienia wybrzmiewały regularnie.