Świąteczne lekcje sztuki na Bernardyńskiej 11 | Zapraszamy!

thumbnail

Lekcje sztuki | Grudzień 2016

Dla grup zorganizowanych – Lekcje sztuki

 

Lekcje sztuki | Temat: Szyta czy klejona ?

Szyta czy klejona? Jak zbudowana jest książka? Czym jest składka, kapitałka, wyklejka? Ile stron potrzebujemy aby zmieścić dobrą historię? Za pomocą prostych narzędzi uczestnicy skonstruują swoje własne książki i rozpoczną snucie opowieści…

Kiedy: 7 grudnia 2016 | 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa        
Gdzie: Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11, Lublin
Zapisy: zajęcia dla klas I-III szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Magdalena Franczak – malarka, artystka interdyscyplinarna. Realizuje projekty posługując się różnymi mediami: malarstwem, rysunkiem, fotografią, performance. Pracuje również w przestrzeni teatralnej projektując kostiumy, scenografie, działając performatywnie oraz w przestrzeni publicznej – tworząc wielkoformatowe murale i maleńkie widoczki zakopywane z dziećmi w różnych miejscach Polski i Europy. W swojej twórczości porusza problem ciała, jego opresji i kondycji. Krąży wokół mitologii i rytuałów dzieciństwa. Bada proces pamięci i wyobrażeń, odczarowuje lęki i strachy. Członkini polsko-niemieckiej grupy AOUA (Academy of Ugly Arts). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 roku. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Słupska (2005 i 2008) oraz Marszałka Województwa Pomorskiego (2009, 2010, 2011). Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą. Prowadzi autorskie warsztaty w głównych ośrodkach sztuki na całym świecie. Na co dzień współpracuje z DDK „Węglin” i „Czuby Południowe” w Lublinie.

Lekcje sztuki | Temat: Pół-aniołek, pół-diabełek

W trakcie warsztatu uczestnicy zapoznają się z motywem anioła i diabła („łagodne” polskie diabły – Boruta i Rokita) w polskiej sztuce ludowej, a także cechami charakterystycznymi sztuki naiwnej. W części praktycznej warsztatowicze wykonają pocztówki i dekoracje świąteczne w technice kolażu i scrapbookingu, inspirowane przedstawieniami postaci anielskich w sztuce ludowej i tradycyjnymi motywami bożonarodzeniowymi.

Kiedy: 14 grudnia 2016 | 9:00-10:30 – I grupa, 11:00-12:30 – II grupa        
Gdzie: Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11, Lublin  
Zapisy: zajęcia dla klas III-V szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Kamila ŚpiewlaKasperek – absolwentka kierunku Wychowanie Plastyczne w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie (1995, dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Hermana). Od 1996 r. zatrudniona w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Pracowni Historii Sztuki oraz różnego typu zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży, okazjonalnie również dla dorosłych. Jako egzaminator egzaminu maturalnego z historii sztuki (od 2006 r.) zajmuje się przygotowaniem młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do matury oraz uczestnictwa w kolejnych edycjach Olimpiady Artystycznej.

Dla osób indywidualnych – warsztaty wielopokoleniowe

Kartki świąteczne – BRAK MIEJSC

Warsztat dla całych rodzin, w trakcie którego uczestnicy wykonają własne eco-kartki świąteczne w formie kolażu z elementami grafiki warsztatowej. Zapraszamy babcie z wnuczkami, tatę z synem i ciocię z bratanicą. Będzie to wspaniała okazja żeby wspólnie i kreatywnie spędzić czas, nauczyć się czegoś nowego i przygotować piękne kartki pocztowe gotowe do wysłania z życzeniami świątecznymi.

Kiedy: 3 grudnia 2016, godz. 11:00-14:00             
Gdzie: Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11, Lublin  
Zapisy: zajęcia dla osób w każdym wieku, (osoby niepełnoletnie obowiązkowo z opiekunem). Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie: Anna Świerbutowicz-Kawalec – graficzka i nauczycielka w ZSP im C.K. Norwida w Lublinie. Ukończyła grafikę projektową na WA w Lublinie i projektowanie wnętrz na ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Działa w wielu projektach kulturalnych (warsztatach / kursach / akcjach charytatywnych).

Ozdoby choinkowe – BRAK MIEJSC

Zachęcamy do udziału w przedświątecznym warsztacie, w trakcie którego uczestnicy wykonają tradycyjne ozdoby choinkowe ze specjalnie przygotowanej żytniej słomy i bibuły. Kto jeszcze nie próbował wyplatania ze słomy na Jarmarku Jagiellońskim, może spróbować właśnie teraz. To także interesująca propozycja na rodzinne spędzenie czasu i szansa na udekorowanie bożonarodzeniowych choinek niepowtarzalnymi ozdobami.

Kiedy: 10 grudnia 2016, godz. 11:00-14:00          
Gdzie: Pracownia przy ulicy Bernardyńskiej 11, Lublin  
Zapisy: dla osób w każdym wieku, (osoby niepełnoletnie obowiązkowo z opiekunem). Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:30 do 16:30). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie: Tomasz Krajewski – twórca ludowy z Lubelszczyzny, zajmujący się plastyką obrzędową i zdobniczą: pająkami, ozdobami choinkowymi i pisankami.

Warsztaty realizowane są w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”

dzielnice_ogólny