Syny + Adam Gołębiewski | Strefa Innych Brzmień

thumbnail

Do składu piątkowego koncertu duetu Syny dołączył Adam Gołębiewski – perkusista, improwizator i muzykolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej.

Adam Gołębiewski – urodzony w 1984 roku perkusista i improwizator. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki i sztuki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore. Występował i nagrywał z Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Peterem Evansem, Agusti Fernandezem, Timem Daisy, Hermanem Muntzingiem, Michaelem Esposito, Mikołajem Trzaską, Mike Majkowskim, Łukaszem Szałankiewiczem i wieloma innymi. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

www.adamgolebiewski.com
www.vimeo.com/adamgolebiewski
www.soundcloud.com/adamgolebiewski

W piątek 4 grudnia wystąpi razem z duetem Syny w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie.
Wstęp: 10 zł – bilety dostępne w sprzedaży od 23 listopada 2015 w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie, I piętro (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:30 oraz na godzinę przed koncertem).

To jednak nie koniec grudniowych atrakcji. Już 18 grudnia odwiedzi nas też zespół Ścianka. Więcej informacji TUTAJ.