tal[IA] – Wyobraź sobie…

thumbnail

W maju rozpoczynamy cykl Spotkań Opowiadaczy SŁOWODAJĘ – IA – MIASTO. Pierwsze spotkanie zakłada zapoznanie uczestników z warsztatem sztuki improwizacji, z narzędziami, jakimi posługuje się artysta uprawiający impro, oraz stworzenie szeregu opowieści, historii fantastycznych, których punktem wyjściowym jest zdanie: „Wyszedłem z domu aby dojść do szkoły i wyobraźcie sobie…”. Warsztat przeprowadzi artysta zajmujący się sztuką improwizacji. Bohaterem opowieści będą uczestnicy oraz miasto, a także relacje, jakie zachodzą pomiędzy nimi. Podczas warsztatów skupimy się m. in. na zdobyciu umiejętności swobodnego posługiwania się językiem mówionym, improwizowaniu słowem i gestem, budowaniu i konstruowaniu opowieści.

gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
kiedy: 24 i 25 maja (sobota, niedziela), w godz. 11:00-15:00

Spotkanie skierowane jest do młodzieży i dorosłych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują wcześniejsze zapisy – tel. 81 533 08 18

Prowadzenie: Przemysław Buksiński wielokrotny laureat ogólnopolskich konkursów recytatorskich, absolwent Animacji Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktor sceny Prapremier InVitro, Teatru J. CH. Andersena w Lublinie. Trener technik improwizacji, nauczyciel akademicki, człowiek orkiestra, założyciel grupy teatru impro No Potatoes.

.

SŁOWODAJĘ – IA – MIASTO to cykl warsztatów dla których wspólnym tematem jest relacja pomiędzy „ja” a „miasto”, a celem – stworzenie grupy młodych osób wyszkolonych w sztuce improwizowania opowieści, nawijania i „zmyślania”. Warsztaty skierowane są do uczniów gimnazjum i liceum. Spotkania Opowiadaczy SŁOWODAJĘ to siedem uzupełniających się cykli spotkań/warsztatów z osobami zajmującymi się szeroko pojętą sztuką słowa, zarówno mówionego, pisanego jak i śpiewanego. Do przeprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy gości mających bogate doświadczenie w niestandardowym używaniu słowa/narracji. Każde z siedmiu spotkań ma swój podtytuł i przyporządkowane jest jednej z muz. Warsztaty będą odbywać się od maja do listopada 2014. Na koniec stworzymy wspólnie film o nas i o mieście.