Uroczysta inauguracja sezonu Miasto movie latem z muzyka na żywo

thumbnail

Od czerwca do sierpnia zmieniamy nieco formułę Miasto movie i przygotowujemy serię specjalnych, wakacyjnych pokazów. Przenosimy się z Grodzkiej 5 na wygodne leżaki pod Teatrem im. H. Ch. Andersena i oglądamy dobre kino pod chmurką. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle prezentować będziemy w środy i zgodnie z ideą kina letniego przygotowaliśmy bardzo różnorodne propozycje. Podczas naszej podróży filmowej  odwiedzimy wielkie metropolie, ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na naszym ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokażemy obrazy oparte na faktach, ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Zgłębimy specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzymy się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmiejemy się na komediach i przestraszymy na horrorach. Poznamy historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń. Letnia odsłona cyklu Miasto movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń, ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem dopiero nabierając znamion sztuki wysokiej. My będziemy starali się uchwycić obydwa te oblicza X muzy. Serdecznie zapraszamy na wspólną przygodę z Miasto movie latem.

Program Miasto movie latem:

  • 10  czerwca  2015, godz. 21.30 – „Himmelskibet. Podróż na Marsa”, reż. Holger Madsen, czas 97’, 1918 r. – pokaz specjalny z muzyką na żywo w wykonaniu grupy Helatone Trio.  Plac przed Teatrem Andersena, ul. Dominikańska 1. 
  • 17  czerwca  2015, godz. 21.30 – „Jaśniejsza od gwiazd”, reż. Jane Campion. , czas 120’, 2009 r.  Plac przed Teatrem Andersena, ul. Dominikańska 1. 
  • 24   czerwca  2015, godz.21.30 – „Co jest grane?”, reż. Barry Levinson , czas 104’, 2008 r.  Plac przed Teatrem Andersena, ul. Dominikańska 1. 
Przed każdym seansem o godz. 21.00 zapraszamy małych widzów na seanse przygotowane specjalnie dla nich.