Warsztaty animacji poklatkowej Za Cukrownią

thumbnail

Zapraszamy małych mieszkańców dzielnicy Za Cukrownią wraz z opiekunami do udziału w warsztatach z tworzenia animacji poklatkowej. Zapoznamy się z różnymi technikami, takimi jak: animacja lalkowa, plastelinowa, wycinankowa, rysunkowa, pikselacja czy z technikami kombinowanymi. Poznamy krótką historię animacji i wspólnie stworzymy film animowany.

Animacja poklatkowa to seria zdjęć zawierająca poszczególne fazy ruchu postaci lub przedmiotów, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie samodzielnego poruszania się. Warsztaty z animacji to wyjątkowe zajęcia pozwalające rozwijać wyobraźnię, pobudzają kreatywność, odkrywają nowe możliwości twórcze. To doskonała zabawa, która uczy cierpliwości i pracy w grupie.

Gdzie: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Lublinie, ul. Krochmalna 29

Kiedy: 12-13 listopada oraz 19-20 listopada 2014, godz. 16:00-18:00

Warunki uczestnictwa:

  • na warsztaty obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18(możliwość zapisów od poniedziałku do piątku w godz. 9:30-16:30)
  • projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-11 lat i ich opiekunów
  • możliwość uczestnictwa we wszystkich zajęciach
  • warsztaty są bezpłatne

Prowadzenie: Anna Chabros-Piłat – artysta plastyk, grafik, twórca krótkometrażowych filmów animowanych ,magister sztuki, absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, laureatka nagrody „Żurawie – Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne” 2013 w kategorii „Obraz”. Swoją przygodę z filmem animowanym rozpoczęła na studiach, gdzie stworzyła pierwsze filmy wykorzystując różne techniki animacyjne. W tym okresie stworzyła swój pierwszy film festiwalowy „Zielona alternatywa”. Od tego momentu postanowiła rozwijać swój warsztat kontynuując naukę w oskarowym studiu filmowym SE-MA-FOR w Łodzi. Jej produkcja „Kołowrotek” kontynuuje bogatą tradycję polskiej szkoły animacji poklatkowej.

Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Działań Twórczych i Edukacyjnych im. Agaty Budzyńskiej przy Szkole Podstawowej nr 17
w Lublinie.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury  w Dzielnicach Lublina”.