Więcej emocji | Miasto Movie w październiku

thumbnail

Propozycja na nadchodzący miesiąc to zestaw filmów związanych z szeroko rozumianymi emocjami, które rządzą mieszkańcami miast. Ludzie praktycznie każdego dnia odczuwają całą gamę różnorakich stanów emocjonalnych i odbierają setki bodźców. Smutek, radość, gniew, strach, zadowolenie, zakłopotanie to tylko wybrane, najbardziej powszechne z nich. Mieszkańcy zarówno tych wielkich, jak i małych miast, podczas swej codziennej wędrówki mierzą się z wieloma sytuacjami: czasem ekstremalnymi i nieoczywistymi, innym razem zwyczajnymi, banalnymi, należącymi do codziennej rutyny. W  cyklu „Miasta emocji” postaramy się zaprezentować filmy tych reżyserów, którym udało się uchwycić czy też sportretować fenomen ludzkiej emocjonalności. Niektóre z propozycji będą zabawne, pełne humoru oraz tak dziś potrzebnego wszystkim ciepła i pogody ducha. Inne ukażą poważniejsze problemy, dramaty i dylematy współczesnych miejskich społeczności. Wszystkie jednak będą ciekawe, frapujące i dotykające w autorski sposób interesujących nas zagadnień.

Program na październik: 

7 października 2015, godz. 19.00 – „Michael Clayton”, reż. Tony Gilroy, czas 119’, 2007 r.

14 października 2015, godz. 19.00 – „Blue Jasmine”, reż. Woody Allen, czas 98’, 2013 r.

21  października 2015, godz. 19.00 – „Wenus w futrze”, reż. Roman Polański, czas 96’, 2013 r.

28  października 2015, godz.19.00 – „Na krawędzi nieba”, reż. Fatih Akin, czas 122’, 2007 r.

Wszystkie projekcie odbędą się w sali kinowej Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a.

WSTĘP WOLNY

Przygotowanie cyklu: Agnieszka Wojciechowska, Rafał Chwała

…………………..

O CYKLU MIASTO MOVIE:
Dajemy głos miastu. Zapraszamy na cykl pokazów filmowych gdzie miasto jest tłem, ale i bohaterem, przestrzenią do życia i scenerią filmowych historii, cichym świadkiem kameralnych opowieści oraz aktywnym uczestnikiem kinowego zgiełku. Miejscem gdzie bezustannie przenikają się ludzkie problemy i dramaty, ale też wielkie nadzieje, marzenia i triumfy.

Miasto mówi u nas w wielu językach – obrazu, dźwięku, opowiadanej historii… językiem Terry’ego Gilliama, Federico Felliniego, Jima Jarmusha czy Wong Kar Waia. Ma też bardzo wiele twarzy, bywa piękne, groźne, radosne, melancholijne, ale zawsze ciekawe i mające swoją opowieść.

Pokazy filmowe ułożone zostały w cykle tematyczne prezentujące różnorodne obszary związane z funkcjonowaniem miast oraz życiem ich mieszkańców. Seansom towarzyszą prelekcje oraz spotkania dyskusyjne.