Wielkie projektowanie! | rodzinne warsztaty z Agatą Dudek i Małgorzatą Nowak

thumbnail

Młodzi uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie zaprojektować jeden obiekt: mebel, urządzenie, naczynie, pojazd lub połączenie powyższych. Dzieci będą losować rodzaj obiektu, a później na kartonach rysować lub tworzyć papierowy model. Zadanie będzie polegać nie tylko na zaprojektowaniu formy, ale również na zastanowieniu się nad funkcją jaką dana rzecz ma pełnić, wybraniu materiału, koloru, faktury, wielkości i przygotowaniu krótkiego opisu. Do tematu będzie można podejść w sposób mniej tradycyjny, może uda nam się wspólnie stworzyć latające fotele lub pływające kanapy. Część poświęconą na prace plastyczne poprzedzi krótka rozmowa o tym, o czym jest wystawa Ilustrowany Elementarz Polskiego Dizajnu i na czym polega projektowanie.

Warsztaty poprowadzą dwie absolwentki wydziału grafiki Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – Małgorzata Nowak i Agata Dudek, tworzące Acapulco Studio – ilustracyjną kolaborację i studio założone w 2012 roku. Specjalizują się w ilustracji i projektowaniu książek, ale nie obce im jest szeroko pojęte projektowanie graficzne. Realizują projekty książkowe i wydawnicze, projektują plakaty i opakowania a także wzory na tekstylia oraz murale. Współpracują z wydawnictwami w kraju i za granicą oraz realizują projekty autorskie a także warsztaty. Są też odpowiedzialne za identyfikację wizualną wystawy Ilustrowany Elementarz Polskiego Dizajnu.

Warsztaty realizowane są w ramach tegorocznej odsłony projektu „Patterns of Europe | Wzory Europy”.

Kiedy: 24 listopada 2018, grupa I w godz. 11:00-12:30, grupa II w godz. 13-14:30
Gdzie: Warsztaty Kultury, II piętro, ul. Grodzka 7, Lublin
Zapisy: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat wraz z rodzicami, dziadkami lub opiekunami. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza on-line. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.