Wschód Kultury – Inne Brzmienia

thumbnail

8-13 lipca 2014

Inne Brzmienia umożliwiają zetknięcie się z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych, oferują muzykę ambitną, nastawioną na eksperyment, są dalekie od komercji i schlebiania masowym gustom. To zdecydowanie jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Pełną gamę innych brzmień zapewnią w tym roku zespoły z całego świata.

Na festiwalu zagra Asian Dub Foundation, ikona sceny world music i reggae, od lat wytyczająca nowe kierunki w swoim nurcie, Goldfrapp, jedna z największych gwiazd na światowej scenie klubowej oraz Yat-Kha – artystów posługujących się tradycyjnym śpiewem gardłowym, znanych praktycznie na całym świecie. Usłyszymy także zespoły The Tiger Lilies (Anglia), Kruzenshtern I Parohod (Izrael), Cheer Accident (USA) i Serebryanaya Svadba (Białoruś), i wiele innych…

Specjalnie pod kątem Innych Brzmień powstał projekt Big Lao Che Band, czyli grupa Lao Che, wzbogacona o rozbudowaną sekcję dętą i gramofony oraz unikalnych gości m. in. Yegora Zabelova i Swietę Bień z Mińska. Podczas festiwalu swój dorobek w formie koncertów, warsztatów i spotkań z artystami zaprezentuje Kilogram Records – wytwórnia Oli i Mikołaja Trzaski.

Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Najmłodsi zaś będą mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach.

Pełny program na www.innebrzmienia.pl oraz www.wschodkultury.eu.