Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2016 | 6-10 lipca 2016

thumbnail

Inne Brzmienia prezentują najoryginalniejszych twórców i nurty w światowej muzyce. Niezmiennie stawiają na ideę twórczego poszukiwania w sztuce, wysoką jakość artystyczną i kreatywność. Szukają pierwiastka sprawiającego, że artyści stają się zjawiskami, a brzmienia – dźwiękową rewolucją.

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji będzie zjawiskowa Shibusashirazu Orchestra. Japoński big band tworzy niepowtarzalne widowisko, łącząc elementy jazzu, rock’n’rolla, muzyki tanecznej, dopełniając to kostiumami i elementami tańca butoh. Na drugim biegunie stylistycznym znajduje się inna gwiazda festiwalu, grupa Tortoise – jedna z najważniejszych grup post rockowych i instrumentalnych ostatnich 25 lat. Usłyszymy również reggae’owe i dubowe aranżacje utworów legend muzyki w wykonaniu nowojorskiego kolektywu Easy Star All Stars. Nie zabraknie także prezentacji niezależnej wytwórni płytowej, tym razem zaprezentuje się niemiecki label Staubgold reprezentowany przez Markusa Detmera, Kammerflimmer Kollektief oraz trio Akşak.

Domeną festiwalu jest też prezentacja najciekawszych zjawisk z obszaru kultury i sztuki krajów Partnerstwa Wschodniego. W tym roku wiodącą grupę stanowić będą artyści ukraińscy, którym poświęcony zostanie cykl Orient Station – Ukraina! Program obfituje także w wydarzenia dla miłośników ambitnego kina, literatury i sztuki współczesnej. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich Małych Innych Brzmieniach, na które złoży się cykl warsztatów pozwalający na nieskrępowane zabawy dźwiękiem.

Więcej na: www.innebrzmienia.eu

_______

Inne Brzmienia to jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony Wschodu Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski.