Akademia Lalek | Po Nocy

event thumbnail

Marionetki oczarowały nas już dwukrotnie, najpierw podczas Nocy Kultury 2017, kiedy to w przestrzeni Starego Miasta odbył się spektakl „Ruchome obrazy”. Była to kilkuminutowa porcja magii, przygotowana przez Agnieszkę Soszyńską i Dominikę Sergiej. Przedstawiona przez nie historia zainspirowana jest unikatowymi szklanymi negatywami zdjęć z lat 20. i 30. XX wieku znalezionymi na strychu kamienicy Rynek 4 w Lublinie. Po raz drugi marionetki zaczarowały świat w listopadzie 2017, kiedy spektakl został powtórzony w Próba Cafe. Dziś już nie chcemy powtarzać. Chcemy stworzyć coś zupełnie nowego! Nowy scenariusz, nowe lalki. Pragniemy zaprosić mieszkańców Lublina do współpracy. Wspólnie rozpoczynamy przygodę z marionetkami, które już w czerwcu, podczas Nocy Kultury 2018 oczarują publiczność po raz kolejny. 

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów dotyczących budowy i animacji marionetek. Podczas zajęć uczestnicy pod opieką reżysera przygotują spektakl, którego premiera odbędzie się w nocy z 2 na 3 czerwca w Noc Kultury. Warsztaty z robienia marionetek poprowadzą aktorzy z Teatru Podręcznego, autorzy wspomnianego już spektaklu „Ruchome obrazy”.

Harmonogram Akademii:
Zajęcia (dla jednej i tej samej) grupy będą odbywać się we wtorki raz w tygodniu.

Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – pracownia warsztatowa (parter)
Zapisy: warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 18+. Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza online, który zostanie otwarty 6 marca 2018 o godz. 17:00 i będzie czynny do 9 marca 2018 r. do godz. 17:00 lub do momentu wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: opłata za udziału w Akademii Lalek wynosi 100 zł. Warunkiem uczestniczenia w warsztatach są (łącznie 2 kryteria):
– potwierdzenie ze strony Warsztatów Kultury o zakwalifikowaniu się na warsztaty
– wniesienie opłaty za udział w warsztatach w wysokości 100 zł.

Ważne dokumenty:
Regulamin uczestnictwa
Oświadczenie dla os. niepełnoletnich – Akademia Lalek