Cyrk Podwórkowy Carnavalu Sztukmistrzów

event thumbnail

Cyrk Podwórkowy Carnavalu Sztukmistrzów pojawi się w Lublinie już po raz czwarty — jak zwykle będzie zapowiedzią i przedsmakiem festiwalu. Od 22 do 25 lipca występy m.in. Marcina Ex Styczyńskiego, Piny Polar czy Pana Ząbka, zobaczą mali pacjenci szpitala dziecięcego, pracownicy i odwiedzający schronisko dla zwierząt oraz dzieci spędzające letnie dni w Rezerwacie Dzikich Dzieci. Gdzie jeszcze zawita Cyrk Podwórkowy?

Jak co roku podczas Cyrku Podwórkowego zobaczymy pokazy najlepszych polskich ulicznych artystów. Rolę wodzireja obejmie jak zwykle słynny i nieprzewidywalny Pan Ząbek, zwany w niektórych kręgach „gwoździem programu”. Towarzyszyć mu będą Marcin Ex Styczyński – specjalista od spektakularnej sztuki plucia ogniem i szalona Pina Polar, za sprawą której po dwóch latach do składu Cyrku Podwórkowego powróci kobiecy pierwiastek. Nowością tej edycji jest udział gości zagranicznych. Swoje magiczne sztuczki rodem z Las Vegas zaprezentuje Filipińczyk Magic Mark Beltran, a popisy żonglerskie i akrobatyczne zaserwuje Sven from Sweden.

Pomysł Cyrku Podwórkowego nawiązuje do niewielkich wędrownych trup cyrkowych podróżujących od miasta do miasta, od dzielnicy do dzielnicy i od podwórka do podwórka. Grupy takich cyrkowców‑wagabundów prezentowały krótkie programy cyrkowe okraszone muzyką i zaspokajały kulturalne potrzeby mieszkańców miejskich dzielnic, ale i wsi i miasteczek. Na program składały się zazwyczaj elementy akrobatyki, ekwilibrystyki, pokazu siły, iluzji czy żonglerki. Wsparte często niewybrednym żartem lub piosenką, skłaniały mieszkańców do jałmużny na rzecz artystów.

W Lublinie Cyrk Podwórkowy zaprasza na Carnaval Sztukmistrzów, który opanuje miasto w dniach od 26 do 29 lipca. To zachęta dla mieszkańców aby wzięli udział w wydarzeniu, ale też chwila przyjemności dla dzieci, seniorów i wszystkich miłośników cyrku. Występy odbędą się w dużych dzielnicach jak Czechów, Czuby, LSM i Bronowice. Cyrk Podwórkowy odwiedzi także szpital dziecięcy, schronisko dla zwierząt i Rezerwat Dzikich Dzieci. Wszystkie pokazy są darmowe.

HARMONOGRAM CYRKU PODWÓRKOWEGO
Niedziela 22.07
17.00 – Patio Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, ul. prof. Antoniego Gębali 6
19.00 – Rezerwat Dzikich Dzieci, ul. Dolna Panny Marii 8

Poniedziałek 23.07
17.00 – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Metalurgiczna 5
19.00 – Amfiteatr w Parku Ludowym, wejście od ul. Piłsudskiego

Wtorek 24.07
17.00 – Łąka z grillem przy ul. Bronowickiej, Bronowice
19.00 – Altana w Parku Jana Pawła II, Czuby Południowe

Środa 25.07
17.00 – Błonia przy ul. Głębokiej na osiedlu Piastowskim, LSM
19.00 – Boisko przy targu pomiędzy ul. Kurantową i Braci Wieniawskich, Czechów

Organizatorzy wydarzenia
Warsztaty Kultury i Urząd Miasta Lublin

Kontakt dla mediów
Ewa Dados Jabłońska
media@sztukmistrze.eu
tel. 510 493 746