Dekorujemy miasto | Wiosenne Lekcje sztuki

event thumbnail

warsztat związany z Festiwalem Noc Kultury

Na warsztatach dzieci dowiedzą się czym jest estetyka i co ma wspólnego z naszym najbliższym otoczeniem: placem zabaw, drogą do szkoły czy zabytkowym Starym Miastem. Porozmawiamy o tym co jest ładne a co brzydkie w miejscach, które na co dzień mijamy i zastanowimy się co można zrobić, żeby nasza okolica była jeszcze ładniejsza. Spróbujemy też zrobić dekoracje, które później będą dumnie prezentować się w centrum Lublina podczas Nocy Kultury.

Kiedy: 10.05.2019, godz. 9.00-10.30 i 11.00-12.30
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Zapisy: warsztaty przeznaczone dla grup zorganizowanych dzieci uczących się w klasach od IV do VI szkoły podstawowej. Obowiązują zapisy pod nr 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Grupa nie powinna być większa niż 25 osób.

Prowadzenie: Paweł Totoro Adamiec – architekt krajobrazu, artysta wizualny, fotograf, charakteryzator, mistrz florystyki. Wykładowca KUL i Lubelskiej Szkoły Fotografii. Opiekun kierunku florystyka w SPPSS. Swoje prace publikował w wielu światowych i polskich wydawnictwach i portalach (takich jak Wysokie Obcasy, Duży Format, National Geographic, Make-Up Artist Magazine, Szeroki Kadr). Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Żurawie 2011, Blog Vogue Italia 2012, Gardenia 2015 (+Garden Concept), Człowiek Roku 2016 – kategoria kultura. Autor okładki do pierwszej polskiej encyklopedii mody Fashion Book Poland oraz katalogu polskiego wzornictwa Polish Design. Członek Fundacji Kultury Audiowizualnej Beetle.pl oraz Agencji Multimedialnej Kaiju.pl. Jest autorem projektów aktywizacyjnych, włączających w działania artystyczne różne grupy wiekowe i społeczne oraz twórcą wielkoformatowych instalacji artystycznych sytuowanych w przestrzeniach publicznych miasta. Prowadzi cykle warsztatów kreatywnych obejmujących tematyką fotografię, charakteryzację i inne sztuki wizualne. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu terenów osiedli mieszkaniowych oraz w designie miejskim. Prowadzi badania dotyczące estetyzacji tych terenów oraz znaczenia i doboru oraz udziału roślinności w strukturach ekologicznych miasta. Podstawy wiedzy przyrodniczej i artystycznej zdobył na architekturze krajobrazu KUL. Fotografiką kreatywną zaczął zajmować się w 2009 roku. Na potrzeby sesji zdjęciowych wykonuje kostiumy, makijaże, fryzury i scenografie, sięgając po nietypowe materiały i mieszane techniki pracy. Inspiracji szuka w przyrodzie, muzyce i baśniach oraz świecie mody. W swoich pracach ukazuje mocno zniekształconą, teatralną rzeczywistość. Szczególną uwagę zwraca na emocjonalny wymiar zdjęć oraz dowolność ich interpretacji.

Informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych uczestników warsztatów