Instagram, a promocja wydarzeń kulturalnych | Inkubator Kultury

event thumbnail

Instagram bez dwóch zdań przoduje obecnie jako kanał komunikacji z odbiorcami. Co więcej, nie wygląda na to, aby się zatrzymywał. Jako twórcy w internecie, powinniśmy to mocno wykorzystać. Podczas warsztatów dowiesz się jak komunikować swoje działania na Instagramie, aby był to portal nie tylko do promocji, ale też zacieśniania relacji i informowania Twoich odbiorców. 

Dowiesz się jak tworzyć angażującą komunikację, z jakich narzędzi korzystać, aby praca przebiegała sprawniej oraz poznasz masę dobrych praktyk, które zainspirują Cię do dalszych działań. 

Warsztaty poprowadzi Olimpia Jenczek – specjalistka do spraw kreowania wizerunku w sieci. Zawodowo zajmuje się komunikacją i kreowaniem wizerunku w mediach społecznościowych – zarówno marek komercyjnych, jak i organizacji pozarządowych.

Jej ulubioną formą komunikacji jest Instagram Stories. Relacjonowała między innymi takie wydarzenia jak: Finał WOŚP, Festiwal Pol’and’Rock, Festiwal Górski, Sektor 3.0 oraz Slot Art Festival. Od 4 lat poznaje coraz większe grono osób związanych z trzecim sektorem, dzięki prowadzeniu szkoleń z zakresu promocji w sieci.

Autorka książki „Nie zostawaj w tyle – jak wykorzystywać media społecznościowe do promocji i komunikacji działań NGO”. Ciągle szuka nowych inspiracji. Kocha podróżować, najchętniej autostopem (3 wyścigi po Europie). 2018 rok spędziła jako cyfrowa nomadka krążąc po świecie – w tym podróżując przez 1,5 miesiąca samotnie po Azji.


Plan warsztatów:

10.00-10.15 | Wprowadzenie 

10.15-11.45 | Instagram w teorii – zasady komunikacji, przydatne narzędzia i aplikacje, dobre praktyki

11.45-12.00 | Przerwa

12.00-13.00 | Instagram w praktyce – do skutecznej pracy wymagane będą zainstalowane na telefonie aplikacje: Instagram, Snapseed, Huji, UnUm

13.00-14.30 | Instagram Stories w teorii – zasady tworzenia Stories, przydatne narzędzia i aplikacje, dobre praktyki

14.30-14.45 | Przerwa

14.45-16.45 | Instagram Stories w praktyce – do skutecznej pracy wymagane będą zainstalowane na telefonie aplikacje: Instagram, Unfold, Quik, Inshot (opcjonalnie)


Wydarzenie odbędzie się w ramach Inkubatora Kultury i jest w pierwszej kolejności skierowane do pracowników i współpracowników instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, działających w obszarze kultury.

Kiedy: 9 listopada 2019 r., godz. 10.00-16.45
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem formularza on-line

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów. Wybór zostanie dokonany na podstawie informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym.