Lub design | Piesmisja

event thumbnail

Co podwórko to obyczaj. Nie udało się w Polsce dotychczas wprowadzić systemu dobrych rozwiązań związanych z obecnością psów w mieście. Formalne przepisy bywają niezwykle surowe, ale egzekwowanie ich od właścicieli zdarza się akcyjnie – od przypadku do przypadku i ciężko tu mówić o jasnych regułach. Właściciele psów bywają różni, ale wciąż niestety wielu z nich nie sprząta po swoich pupilach, co prowadzi do sezonowych dramatów higieniczno-estetycznych. A same psy? Nie mają najłatwiejszego życia, bo oferta miasta to często tylko możliwość spaceru na smyczy…

Mamy pomysł na rozwiązania miejskie poprawiające obecną sytuację, pozwalające lepiej funkcjonować zarówno psom i ich właścicielom, jak i tym osobom, które wolą ich unikać. W trakcie warsztatów pokażemy i zastanowimy się, jak radzą sobie z tym inne miasta i kraje. Podzielimy się inspiracjami. Chcemy wspólnie zmapować problemy, stworzyć zarysy uczciwego „psiego regulaminu”, zaprojektować usługi, przestrzenie i sprzęty odpowiadające na dzisiejsze warunki.

Zapraszamy wszystkich – z obu stron psiej barykady!

Kiedy: 22.11.2014, godz.13.00

Gdzie: Klasztor Ojców Dominikanów

Prowadzenie: 

Kaja Dziarmakowska – absolwentka psychologii oraz design management. Prowadzi konsultacje społeczne, badania i warsztaty związane z funkcjonowaniem różnych przestrzeni w mieście, a także badania związane z kondycją designu w Polsce. Badaczka warszawskiej Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, związana z inicjatywą Skwerów Sportów Miejskich. Należy do sieci Latających Socjologów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Monika Wróbel – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, wyróżniona w konkursach Ministra Infrastruktury oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich za pracę dyplomową dotyczącą rewitalizacji przestrzeni małych stacji kolejowych w Beskidzie Śląskim. Od 2006 roku architekt w warszawskiej pracowni KAPS – Architekci. Doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej gdzie zajmuje się tematem relacji współczesnej sztuki publicznej z przestrzenią miejską. Współtworzy grupę architektów zaangażowanych w projekt Skwerów Sportów Miejskich.

Prosimy wcześniejszą rezerwację miejsc pod nr tel. 81 5330818 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 16. 30 lub elektronicznie pod adresem e.kruszynska@warsztatykultury.pl Udział w spotkaniu jest bezpłatny. 

Projekt dofinansowany ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

* Wykorzystano zdjęcia z warsztatów Pies w mieście w ramach cyklu Wspólne Miasto.